Znaleziono 0 artykułów
20.11.2021

Staycation: Jak spędzić urlop w mieście

20.11.2021
(Fot. Getty Images)

W wakacjach nie zawsze chodzi o podróż. Czasami wystarczą zmiana rytmu, odejście od codziennej rutyny i skuteczny self care. Oto kilka pomysłów na krótkie wakacje. Bez wyjazdu z Warszawy.

Księgarnia reporterów: Zanurkuj w książkach

Gdzie: Wrzenie Świata, ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 7

Założona przez Mariusza Szczygła księgarnia na tyłach Nowego Światu specjalizuje się w reportażu. Na miejscu można zanurkować w najlepszej selekcji gatunku, obejrzeć wystawę fotografii albo wpaść na wieczór autorski. Trudno nie wsiąknąć w atmosferę tego miejsca.

Sucha Sauna: Oddychaj głęboko

Gdzie: Prisma Spa, ul. Widok 9

(Fot. Materiały prasowe)

W saunie z suchym powietrzem w Prisma Spa w hotelu Puro temperatura wynosi nawet 100 stopni. Podczas rytuału oczyszczą się ciało i umysł. Kilkunastominutowe sesje przeplatane odpoczynkiem w ciszy skutecznie niwelują stres.

Szkoła ceramiki: Praca manualna 

Gdzie: Ceramique, ul. Czyżewska 5

Na fali fascynacji designem lat 60. ceramikę znów traktuje się jak sztukę. A że nic tak nie relaksuje, jak manualna praca z gliną, warto odwiedzić kameralną szkołę ceramiki na warszawskiej Sadybie. Pod okiem doświadczonych nauczycieli nauczymy się toczyć na kole misy, dzbany i talerze, barwić najbardziej kosmicznymi kolorami albo tworzyć własne rzeźby.

Lekcja jogi: Praca z ciałem 

Gdzie: Yoga Beat, ul. Wilcza 46 i ul. Kielecka 23

Decydując się na Yoga Beat, możesz wybrać małe studio ukryte w podwórzu w samym centrum Warszawy albo większe, w willi na Starym Mokotowie. Druga lokalizacja ma taras z widokiem na dachy i ogrody okolicznych domów i panoramę Warszawy. Ćwiczenia w tej scenerii w letnie poranki i wieczory gwarantują niezapomniane wrażenia. Można wybrać jogę albo inne treningi wyciskające pot, np. z elementami baletu czy elastycznymi taśmami. Szkoła organizuje też wyjazdy weekendowe.

Masaż kobido: Dogłębny relaks 

Gdzie: Rituals Salon Urody, ul. Narbutta 83 U4

Według chińskiej tradycji masaż kobido opiera się na dwóch przeciwstawnych rodzajach dotyku – płynny i głaszczący relaksuje, a gwałtowny, mocny i głęboki stymuluje tkanki, poprawiając ich strukturę. Tempo masażu powinno być szybkie, ale nie rwane, a sam zabieg intensywny, ale nie bolesny. 

Warsztaty kulinarne: Sztuka gotowania

Gdzie: CookUp, ul. Hoża 51 

Kuchnia roślinna, a może bardzie specjalistycznie – wegańskie słodycze. Podstawy woka, francuskie makaroniki albo sztuka fermentacji. Doskonalenie kuchennych umiejętności może stać się podróżą przez smaki, kultury i różne modele życia. Praktyczne umiejętności łączą się tu z wiedzą, a temat technik i produktów z odrobiną artystycznej maestrii – własnej interpretacji smaków i kompozycji. W CookUp zajęcia prowadzą znani z telewizji Mateusz Gessler i Sebastian Olma czy Linh Nguyen, założycielka warszawskich restauracji Koreanka, Vietnamka i Sajgonka.

Masaż tajski: Orientalna podróż

Gdzie: Nice Spa, ul. Biały Kamień 3 

Znany od starożytności masaż całego ciała łączy akupresurę z pozycjami biernej jogi i rozciąganiem. Klasyczny wykonuje się na sucho, ale w Nice Spa można wybrać opcję z olejami, co dodatkowo regeneruje skórę całego ciała. Możesz liczyć też na orientalną muzykę, żywe rośliny i kameralną atmosferę.
Sesja może trwać godzinę, półtorej albo nawet dwie – wszystko zależy od kondycji twojego ciała. Nie wiesz, której wersji potrzebujesz? Podpowie ci doświadczona masażystka.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij