Znaleziono 0 artykułów
23.10.2019

Swatch rozpoczyna współpracę z Luwrem

23.10.2019
(Fot. materiały prasowe)

Z tej okazji marka przygotowała specjalną linię zegarków, które zdobią dzieła sztuki znajdujące się w paryskim muzeum.

Swatch i Luwr połączyły siły, a efekty ich współpracy będzie można podziwiać już niedługo. W ramach współpracy szwajcarska marka stworzyła limitowaną kolekcję czterech zegarków przedstawiających znane obrazy ze zbiorów muzeum. Jest to kolejna po Rijksmuseum w Amsterdamie i muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie odsłona współpracy ze znanymi instytucjami sztuki. 

W kolekcji Swatch x Louvre znalazły się cztery modele zegarków. Na każdym z nich znajdziemy słynne obrazy w nowoczesnej interpretacji dyrektora kreatywnego marki, Carlo Giordanettiego. Pierwszy z nich przyozdobiła „Mona Lisa” Leonarda da Vinci w pomarańczowej masce. Na kolejnych dwóch modelach umieszczono portrety Marii Mecydejskiej i Henryka IV autorstwa Fransa II Pourbusa. W tej odsłonie królowa m niebieskie włosy, a jej mąż zyskał czerwone okulary. Na czwartym znalazł się amor z „Porwania Heleny” Guido Reniego.

Jednocześnie szwajcarska marka zapowiedziała już kolejną współpracę, której szczegóły ujawni na początku przyszłego roku. Limitowaną kolekcję Swatch x Louvre będzie można kupić od 24 października w wybranych salonach oraz online. 

Julia Właszczuk
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Swatch rozpoczyna współpracę z Luwrem
Proszę czekać..
Zamknij