Znaleziono 0 artykułów
03.09.2021

Miniserial „Fracture” domu mody Balmain

03.09.2021
Fot. An Le

Na potrzeby nowej kampanii Olivier Rousteing połączył siły z brytyjską telewizją Channel 4, by stworzyć serial „Fracture”. – Po 10 latach pracy dla Balmain zdałem sobie sprawę, że jestem kimś więcej niż projektantem – mówi dyrektor kreatywny Balmain.

W miniserialu „Fracture” promującym jesienną kampanię Balmain występują piosenkarka Jesse Jo Stark, znana z „Trzynastu powodów” Tommy Dorfman, Charles Melton z „Riverdale” oraz Ajani Russell z filmu „Skejterka”. To pierwsza tego typu współpraca między domem mody a telewizją.

 

Akcja serialu rozgrywa się w motelu Le Rêve na przedmieściach Los Angeles. Główną bohaterką jest wokalistka Mya (Stark). Czego poza ubraniami Balmain możemy się spodziewać? – Mieszanki silnych osobowości, reprezentujących nowe pokolenie ludzi walczących o wolność – mówi Rousteing.

Skąd pomysł na serial?

Myślałem o tym projekcie już od kilku lat. Uwielbiam tworzyć projekty wykraczające poza ubrania. Wszyscy bohaterowie serialu zmagają się ze swoimi osobistymi pęknięciami, stąd tytuł „Fracture”.

Fot. An Le

Jak wyglądała praca nad projektem?

Wiązała się z wieloma wyzwaniami – od oświetlenia po pracę z aktorami zamiast modeli i modelek – to zupełnie inne doświadczenie.

Dlaczego wybrałeś tych aktorów?

Casting był długotrwałym procesem. W końcu wybraliśmy aktorów, w których widzieliśmy najwięcej pasji. Każdy z nich reprezentuje Balmain na swój własny sposób. Aktorzy pokazują cztery oblicza marki.

I obsada, i fabuła promują inkluzywność. Dlaczego to takie ważne?

Inkluzywność zawsze wydawała mi się czymś oczywistym, ale dla niektórych jest nowym pojęciem. Mam nadzieję, że wybory, których dokonuję w modzie, pozwolą na zmianę sposobu myślenia.

Fot. An Le

A jak kolekcja łączy się z fabułą?

Pozwoliłem aktorom wybrać ubrania, które chcieli założyć. Każdy z nich otrzymał około 10 propozycji looków. Wszystkie rzeczy wysłaliśmy im wcześniej wraz z drobnymi wskazówkami. Chcieliśmy, by czuli się w nich pewnie. Tym, co łączy tę kolekcję z treścią serialu, jest silne poczucie wolności.

Jakie seriale oglądałeś, dorastając, a jakie pochłaniasz teraz?

Oglądałem „Beverly Hills, 90210”, choć brakowało w nim różnorodności. Lubiłem też „Queer as Folk”, „Plotkarę” i „Seks w wielkim mieście”. Ostatnio mam obsesję na punkcie „Opowieści podręcznej” oraz „Szkoły dla elity”.

Fot. An Le

A czego możemy się spodziewać po pokazie kolekcji na sezon wiosna-lato 2022?

To będzie najbardziej inkluzywny pokaz w mojej karierze. Planujemy niespodzianki. To 10. rocznica mojej pracy dla Balmain, więc pokażemy więcej niż modę.

Serial „Fracture” będzie można oglądać od 2 września na Channel 4 w Wielkiej Brytanii oraz na całym świecie na stronie www.fractureseries.com.

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij