Znaleziono 0 artykułów
25.07.2021

Nowy idol: Evan Mock z serialu „Plotkara”

25.07.2021
Fot. Getty Images

Skateboarder, model i aktor opowiada, jak dba o urodę i skąd czerpie pewność siebie.

Evan Mock to różowowłosy skateboardzista, model, aktor i wiecznie fajny dzieciak, który obecnie wciela się w rolę Akiego Menziesa, płynnego seksualnie ucznia prywatnej szkoły, w zrealizowanej przez HBO Max nowej wersji uwielbianego w latach 2000. serialu „Plotkara”.

Fot. Karolina Wojtasik/HBO Max

Urodzony w Oahu na Hawajach 24-latek większość życia spędził na świeżym powietrzu, jeżdżąc na desce surfingowej i skateboardzie. Jako wschodząca gwiazda Mock znalazł się w centrum uwagi w 2019 roku, gdy ze świeżo przefarbowanymi na różowo włosami wystąpił w wideoklipie, który trafił na Instagram Franka Oceana. Przyjaciel Evana wysłał nagranie do piosenkarza, który również niedawno przefarbował włosy na różowo. Mock zwrócił również uwagę największych domów mody i zaczął występować w pokazach, wziął też udział w kampaniach dla Calvina Kleina, Saint Laurenta czy Louis Vuitton. W tym samym czasie wypuścił na rynek własną markę streetwearową Sorry In Advance.

Niedawno nawiązał też współpracę z surferską marką odzieżową RVCA, a obecnie gra główną rolę w najbardziej wyczekiwanym serialu HBO Max. W rozmowie dla „Vogue’a” opowiedział o tym, jak dba o skórę i skąd czerpie pewność siebie.

Fot. Getty Images

Jak wyglądało dorastanie na Hawajach?

Dorastałem na północnym wybrzeżu Oahu, w okolicach plaży, więc byłem otoczony wodą i surferami. Ludzie, wśród których dorastałem, ukształtowali mnie na osobę, którą jestem dzisiaj. Oahu to wyspa, gdzie jest niewiele rzeczy do zrobienia, więc surfing zawsze był dla mnie bardzo ważny. Przebywanie z najlepszymi surferami, fotografami, filmowcami – każdy z nich był ode mnie starszy i wyprzedzał mnie o krok, więc czułem, że mogę uczyć się od najlepszych. I to wszystko przełożyło się na moje zainteresowanie fotografią i filmem.

Fot. Getty Images

W okresie dojrzewania miałeś taki moment, kiedy spojrzałeś w lustro i nie podobał ci się twój wygląd?

Jedynym momentem, kiedy patrząc w lustro ,nie podobało mi się to, co widziałem, była przeprowadzka do Nowego Jorku i natychmiastowa utrata opalenizny.

Jak dbasz o swoją skórę?

Złuszczam naskórek i nawilżam twarz. Moja skóra ma tendencję do wysuszania, gdy jest zimno. Kiedy mieszkałem na Hawajach, nie musiałem wiele robić, ponieważ powietrze jest tam bardzo wilgotne. Szczerze mówiąc, nie musiałem nic robić, bo krem nawilżający sprawiłby, że moja skóra byłaby zbyt tłusta. Zdecydowanie bardziej dbam o skórę, kiedy jestem w chłodniejszych miejscach.

Fot. Phil Oh / Art Partner

Jak dużo czasu poświęcasz na myślenie o tym, jak wyglądasz?

W dziewięciu przypadkach na dziesięć myślę o tym, jak wyglądam i co zakładam, ale zacząłem wybierać bardziej praktyczne ubrania. Skupiam się na tym, co mam na sobie, ale niekoniecznie na tym, czy dobrze wyglądam. Lubię nosić to, na co mam ochotę. Mój nastrój dyktuje modowe wybory.

Czy kiedykolwiek zastosowałbyś makijaż?

Miałem makijaż na planie „Plotkary”, ale kiedy wychodzę na kolację lub z domu, nie maluję się.

Czy makijaż może nosić każdy, niezależnie od płci?

Oczywiście.

Czy możesz nam opowiedzieć o swoich różnych fryzurach i koloryzacjach? Czy sprawiają one, że postrzegasz siebie w inny sposób?

Tak. Mój ubiór zależy od fryzury. Niektóre stroje noszę tylko z włosami zaczesanymi do tyłu, inne tylko z różowymi.

Fot. Getty Images

Jakiej rady udzieliłbyś dzieciom, które nie czują się dobrze we własnej skórze?

Najpiękniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to być pewnym siebie, a za tym podąży wszystko inne. 

Co dalej z twoją karierą?

Staram się teraz nie myśleć zbyt wiele o przyszłości. To sprawia, że chcę po prostu zamknąć oczy i zasnąć. Skupiam się tylko na roli w „Plotkarze”.

W czym pokładasz największe nadzieje na przyszłość?

Największą nadzieję pokładam w ludziach, którzy nie oceniają innych przez pryzmat koloru skóry, rasy czy ego. Negatywne nastawienie może odbić się na tobie. Mam nadzieję, że ludzie będą dbać o siebie nawzajem.

Tish Weinstock
Proszę czekać..
Zamknij