Znaleziono 0 artykułów
22.05.2021

Niezapomniane momenty Naomi Campbell z wybiegów

22.05.2021
Pokaz Saint Laurent wiosna-lato 2020 /(Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images)

Odkąd odkryto ją w Londynie w 1986 roku, gdy miała zaledwie 15 lat, Naomi Campbell pozostaje na szczycie. Ma na koncie nagrody Fashion Icon, które otrzymała zarówno na CFDA Fashion Awards w 2018 roku, jak i The Fashion Awards w 2019 roku, była też muzą Yves’a Saint Laurenta, Gianniego Versacego i Azzedine’a Alai, i wystąpiła na ponad 60 okładkach „Vogue’a” na całym świecie. Z okazji 51. urodzin supermodelki jej przyjaciele – Donatella Versace, Marc Jacobs czy Vivienne Westwood – wybierają najlepsze chwile na pokazach mody.

Marc Jacobs, wiosna-lato 1987

Naomi po raz pierwszy pojawiła się na wybiegu naszego wiosennego pokazu 1987 w Miami Beach. Wyszła w fioletowej sukience z ręcznika. Ponad trzy dekady później nadal jest jedną z moich najdroższych przyjaciółek – mówi Marc Jacobs.

Gianni Versace, wiosna-lato 1991

Fot. Jim Smeal/Ron Galella Collection via Getty Images

Gianni Versace. Andy Warhol. Naomi. Nie trzeba nic dodawać – mówi Donatella Versace.

Vivienne Westwood, jesień-zima 1993

Fot. Guy Marineau/Conde Nast via Getty Images

Myślę, że jest najpiękniejszą kobietą na świecie. W 1993 roku zrobiliśmy trzy pokazy, bo chcieliśmy, aby były intymne. Naomi poszła w pierwszym i upadła, a potem musiała zrobić jeszcze dwa. Z perspektywy czasu był to pewnie jeden z jej najpiękniejszych momentów. Przypominało to upadającą gazelę w zwolnionym tempie. Naomi wykonuje niesamowitą pracę charytatywną, szczególnie na rzecz AIDS i pomocy uchodźcom. Ona naprawdę jest boginią. Zachowuje się jak bogini, wprawia rzeczy w ruch – mówi Vivienne Westwood.

Jean Paul Gaultier: haute couture, jesień-zima 1997

Fot. materiały prasowe

Wszystkiego najlepszego dla mojej ikony – mówi projektant.

Kim Jones: Louis Vuitton, pokaz mody męskiej, jesień-zima 2018

Fot. Peter White/Getty Images

Im Naomi jest starsza (a wcale się nie starzeje), tym staje się silniejsza, a jej energia rośnie. Wszystko to wykorzystuje, aby wspierać wartościowe inicjatywy i społeczności na całym świecie. Kocham ją za jej lojalność i humor. To zaszczyt nazywać ją moją przyjaciółką – mówi projektant.

Anthony Vaccarello: Saint Laurent, wiosna-lato 2020

Fot. materiały prasowe

Naomi przez te wszystkie dekady przeszła z tą samą energią i pasją. Jest kimś więcej niż modelką. Jest Naomi. Wszystkiego najlepszego! – mówi projektant.

Domenico Dolce i Stefano Gabbana: Dolce & Gabbana, pokaz mody męskiej, wiosna-lato 2019 

Fot. materiały prasowe

Naomi Campbell jest drogą przyjaciółką, znamy się od dawna. Jest zawsze w naszych sercach, dzielimy z nią wspaniałe wspomnienia z życia i pracy. Naomi ma zaraźliwy uśmiech, jest naprawdę wspaniałomyślną i wyjątkową osobą, a my dzielimy z nią między innymi wrażliwość na sprawy humanitarne. Wspólnie nawiązaliśmy współpracę przy charytatywnym projekcie T-shirtu, z którego dochód został przekazany organizacji Fashion For Relief. Oprócz tego jest też jedną z najlepszych top modelek na świecie, jest pełna energii i życia, jest też zmysłową i prawdziwą kobietą; w pełni reprezentuje kobietę Dolce & Gabbana. Praca z nią to zawsze wyjątkowe doświadczenie! – mówią projektanci.

Jeremy Scott: Moschino x H&M, wiosna-lato 2019

Fot. Mike Coppola/Getty Images

Po raz pierwszy zobaczyłem Naomi w Nowym Jorku w 1992 roku. Byłem studentem mody i na pokazie Isaaca Mizrahiego doświadczyłem tego, co każdy, kto kiedykolwiek miał przyjemność zobaczyć ją na żywo, wie, że jest prawdą: moment zapierający dech w piersiach, gdy widzisz Naomi dumnie kroczącą po jej naturalnym środowisku – wybiegu! Minęło kilka lat, zanim Naomi poszła w moim pokazie, tak jak zrobiła to w przypadku mojej kolekcji Moschino H&M, ale byłem świadkiem bardzo osobistego momentu, gdy wystąpiła w kampanii zrobionej przez Steven Meisela – mówi projektant.

Olivier Rousteing, Balmain

Naomi to więcej niż ikona mody. Przez te wszystkie lata starała się przekraczać granice i stała się symbolem siły i pasji. Zawsze jestem dumny, kiedy ją widzę lub z nią pracuję, bo jej piękno i energia inspirowały mnie przez cały okres mojej kariery – mówi projektant.

Anna Sui, jesień-zima 1992

Wciąż wspominam, jak Naomi wyszła w spodniach z odkrytą pupą. Publiczność westchnęła z emocji, gdy zobaczyła ją z tatuażem motyla na pośladku – mówi projektantka.

Kenneth Ize: Yves Saint Laurent, haute couture, wiosna 2002

Fot. DAM

Naomi jest uosobieniem czarnej kobiety: jest odważna, silna, pewna siebie, wytrzymała, piękna i namiętna – mówi projektant.

Thebe Magugu: Dsquared2, jesień-zima 2004

Gdybym miał wybrać jeden moment, byłby to pokaz Dsquared2 jesień-zima 2004, w którym biegła po wybiegu z dwiema masywnymi torbami na zakupy, podczas gdy nagrany automatyczny głos mówił: „Muszę złapać samolot” w electro-rockowym rytmie. Kiedy dotarła do końca wybiegu, rzuciła torby w stronę ochrony i odwróciła się, by pokazać kreację – ultrakrótkie brązowe szorty, koszulkę w kolorze kości słoniowej i zielony płaszcz. Jej umiejętność przekształcania się w estetykę każdego projektanta jest niezwykła. Wszystkiego najlepszego, Naomi! – mówi projektant.

 

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij