Znaleziono 0 artykułów
30.07.2019

Warner Bros. szykuje filmową adaptację „Innych ludzi” Masłowskiej

30.07.2019
Inni ludzie w Teatrze Rozmaitości / Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER, East News

Jedna z najbardziej znanych wytwórni filmowych na świecie rozszerza swoją działalność na polski rynek filmowy. Pierwszą produkcją, przygotowaną we współpracy z polskim studiem Madants, będzie filmowa adaptacja „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej. Premierę zaplanowano na 2020 rok.

Spod skrzydeł Warner Bros. wyszły takie hity jak „Lśnienie” i „Mroczny rycerz”. Na polskim rynku wytwórnia obecna jest od 1993 roku. Teraz jednak rozszerza swoją działalność i wspólnie ze studiem Madants wyprodukuje pierwszy polski film.

Inni ludzie w Teatrze Rozmaitości / Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER, East News

Wybór padł na filmową adaptację książki Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”, która swoją premierę miała w 2018 roku. Jak podkreślają przedstawiciele wytwórni, Masłowska od czasu literackiego debiutu jest wyrazistym głosem swojego pokolenia i celnie komentuje życie społeczne. „Inni ludzie” będą drugą zekranizowaną powieścią urodzonej w Wejherowie autorki. Wcześniej, w 2009 roku, premierę miała filmowa wersja „Wojny polsko-ruskiej” w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

Za reżyserię „Innych ludzi” odpowiedzialna będzie Aleksandra Terpińska, której krótkometrażowa produkcja „Najpiękniejsze fajerwerki ever” otrzymała nagrodę Canal+ Award na Festiwalu Filmowym w Cannes. Terpińskiej powierzono także napisanie autorskiego scenariusza na podstawie powieści Masłowskiej. Ścieżkę dźwiękową do filmu stworzy z kolei Auer – jeden z najbardziej znanych polskich DJ-ów i producentów, współpracujący między innymi z Pezetem i Małolatem. To obiecujący wybór, tym bardziej że akcja „Innych ludzi” toczy się w dzisiejszej Warszawie, w której hip-hop odgrywa równie dużą rolę, co w życiu głównego bohatera. O „Innych ludziach” mówi się często, że są przykładem współczesnej dynamicznej historii o miłości i jej braku. Sama autorka w jednym z wywiadów określiła powieść mianem „mrocznej wizji polskiej rzeczywistości”.

Premierę filmowej wersji „Innych ludzi” zaplanowano na 2020 rok.

 

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij