Znaleziono 0 artykułów
07.12.2021

Durex i Fundacja Edukacji Społecznej walczą z AIDS

07.12.2021
(Fot. Getty Images)

Durex przekaże darowiznę o łącznej wartości 90 tys. zł na rzecz Fundacji Edukacji Społecznej. Do 15 grudnia kupując prezerwatywy tej marki w sieci Rossmann, możesz wesprzeć walkę z AIDS – środki zostaną przekazane na testowanie HIV i wsparcie osób żyjących z wirusem. 

W Polsce codziennie cztery osoby dowiadują się o tym, że zostały zakażone wirusem HIV. Według raportów Ministerstwa Zdrowia, wskaźnik testowania na HIV między 2016 a 2019 rokiem spadł z 3 do 1 na 100 tys. mieszkańców (tylko 1 proc. populacji!). Niespełna 10 proc. dorosłych wykonało w życiu choć jeden test na HIV. Nawet co druga zakażona wirusem osoba nie wie, że została zarażona, więc nieświadomie zakaża innych.

Durex od lat wspiera bezpieczny seks, także poprzez akcje edukacyjne promujące diagnostykę. Fundacja Edukacji Społecznej od 19 lat zajmuje się profilaktyką HIV, oferując bezpłatne oraz powszechnie dostępne testowanie, a także wsparcie psychologiczne, prawne i socjalne dla osób żyjących z HIV.

Z okazji światowego dnia AIDS Durex i FES połączyły siły. Durex przekaże na rzecz FES darowiznę prezerwatyw o łącznej wartości 90 tys. zł. Ty też możesz pomóc w walce z AIDS, kupując prezerwatywy Durex w dniach 1-15 grudnia w sieci Rossmann. Dochód ze sprzedaży prezerwatyw pomoże w dalszym testowaniu, edukacji i zatrzymaniu wirusa.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij