Znaleziono 0 artykułów
03.03.2020

Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowej wersji „Plotkary”

03.03.2020
Fot. materiały prasowe

Już 26 października na platformie HBO GO zadebiutuje serial o kolejnym pokoleniu bogatych, pięknych i zepsutych nastolatków z Upper East Side. Zebraliśmy wszystko, co trzeba wiedzieć o nowej wersji „Plotkary”.

Kogo zobaczymy na ekranie?

Nową Blake Lively została Emily Alyn Lind. Osiemnastoletnia aktorka, która w dzieciństwie grała w „Zemście” z Emily VanCamp, ostatnio w „Code Black” i „Sacred Lies” (serial oryginalny Facebooka), gdzie wcieliła się w rolę Audrey. Dziewczyna od dawna ma chłopaka, ale zaczyna się zastanawiać, czy nie powinna zacząć się rozglądać… W obsadzie zobaczymy również aktorów znanych z innych seriali dla nastolatków – Whitney Peak (Judith z „Chilling Adventures of Sabrina”), Eli Brown (Dylan z „Pretty Little Liars: The Perfectionists”), Johnathan Fernandez („Zabójcza broń”), Evan Mock oraz Jason Gotay. Ich wybór świadczy o tym, że twórcy postanowili spełnić postulat większej różnorodności w wyborze aktorów. Czy młode talenty wyrosną na gwiazdy, tak jak ich poprzednicy? Czas pokaże, szanse są jednak duże. Młode gwiazdy są już zapraszane na najważniejsze branżowe wydarzenia, w tym MET Galę

 

O czym opowiedzą scenarzyści?

Scenariusz jest naprawdę dobry – powiedziała Sarah Aubrey z HBO Max, która otrzymała skrypt z rąk Joshuy Safrana (po pierwszej „Plotkarze” pracował przy „Smash” i „Quantico”). – Zespół Joshuy świetnie radzi sobie z uwspółcześnieniem „Plotkary”. Serial ma oddawać ducha czasów – mówi Aubrey. Poprzeczka postawiona jest wysoko. Produkcja miała być nie tylko przebojowa, ale też mieć wartość edukacyjną.

Czy pojawią się Serena, Blair i spółka?

Safran tłumaczy, że nowa „Plotkara” nie jest sequelem poprzedniej części. To raczej „spojrzenie na ten świat z innego kąta”. Twórca porównał świat „Gossip Girl” do uniwersum Marvela, w którym losy różnych postaci przeplatają się w różnych planach czasowych. Możemy więc mieć pewność, że bohaterowie kolejnej generacji będą związani z ulubieńcami publiczności. Z oryginalnej obsady też na pewno ktoś się na ekranie pojawi. Na pewno usłyszymy głos Kristen Bell, która znów pełnić będzie funkcję narratorki. – Chciałbym, żeby wrócił Penn Badgley – przyznał Safran. Jak pamiętają wszyscy fani „Plotkary”, w finałowym odcinku okazało się, że to właśnie Dan Humphrey – Lonely Boy – był autorem plotkarskich postów o swoich przyjaciołach. Wiemy już, że na pewno nie wróci Blake Lively, czyli Serena van der Woodsen, dziś pierwszoligowa gwiazda Hollywood, żona Ryana Reynoldsa i mama trójki dzieci. – Nie mogłabym na tak długo zostawić córek – powiedziała Lively. – Nigdy nie mów nigdy – kusi natomiast Leighton Meester, czyli odtwórczyni roli Blair. Jej kariera nie rozkręciła się tak jak Blake. Grała po „Plotkarze” w kilku średnio udanych serialach, teraz z Adamem Brodym, czyli Sethem Cohenem z „Życia na fali”, wychowuje córkę. – Jestem otwarty na wszystko – twierdzi Chace Crawford, czyli Nate. Nie chce brać udziału w reboocie jego serialowy kumpel, Ed Westwick (Chuck).

Fot. materiały prasowe

Gdzie toczyć się będzie akcja?

Oczywiście na Upper East Side, najbardziej ekskluzywnej części Manhattanu. Ale podczas gdy w latach 2007-2012, gdy powstała oryginalna „Plotkara”, Brooklyn wciąż był traktowany gorzej od części miasta po drugiej stronie mostu, teraz jest totalnie cool. Twórcy serialu opowiedzą więc o gentryfikacji, pokazując, że Greenpoint, Williamsburg i Bedford-Stuyvesant to dzielnice dynamiczne, twórcze i coraz bardziej zamożne. Akcja będzie się też oczywiście toczyć w Constance Billard, czyli elitarnej szkole, w której uczyli się Serena, Blair i reszta.

Czy serial będzie kontrowersyjny?

Kręcimy po „Euforii”, więc nie ma już tematów tabu – śmieje się Safran. Jeśli twórca odwołuje się do przeboju HBO o narkotykach, seksie i poszukiwaniu swojej tożsamości, można spodziewać się naprawdę mocnych wrażeń. Na pewno zobaczymy na ekranie związki jednopłciowe, uzależnienia i problemy psychiczne, z którymi borykają się współcześni licealiści. Zwiastun serii zapowiada kontrowersyjne tematy, gorące romanse i skomplikowane intrygi. W niezmiennie stylowej oprawie

Fot. materiały prasowe

Czy serial doczeka się kontynuacji?

Tak! Zespół HBO potwierdził już, że powstanie drugi sezon serialu. Obsada już niedługo ponownie powróci na Upper East Side. Być może tym razem na ekranie zobaczymy ulubieńców z oryginalnej serii? Zobaczymy. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij