Znaleziono 0 artykułów
01.06.2023

Wszystko, co wiemy o drugim sezonie „I tak po prostu…”

01.06.2023
(Fot. materiały prasowe HBO Max)

Najsłynniejsze przyjaciółki z Nowego Jorku – Carrie Bradshaw, Miranda Hobbes, Charlotte York i Samantha Jones – powracają. Oto wszystko, co wiemy o drugim sezonie serialu HBO Max „I tak po prostu…”.

Jaka jest fabuła serialu „I tak po prostu…”?

Siedemnaście lat po emisji finałowego odcinka kultowego serialu HBO „Seks w wielkim mieście” („Sex and the City”) ulubienice widzów powróciły na mały ekran. W pierwszym sezonie „I tak po prostu…” poznaliśmy rzeczywistość 50-letnich przyjaciółek z Nowego Jorku – Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), Mirandy Hobbes (Cynthia Nixon) i Charlotte York (Kristin Davis). Samantha Jones (Kim Catrall) przprowadziła się do Londynu, Carrie próbuje ułożyć sobie życie na nowo po śmierci Mr. Biga, Charlotte uczy się być mamą niebinarnego dziecka, a Miranda rozwodzi się ze Stevem, by związać się z Che Diaz (Sara Ramirez). Wraz z końcem sezonu każda z bohaterek odnajduje na nowo sens życia.

(Fot. materiały prasowe HBO Max)

Nowy sezon serialu HBO Max zapowiada się obiecująco. Wracamy do Nowego Jorku, by zobaczyć, jak dalej potoczyły się losy przyjaciółek. Choć szczegóły fabuły nie są jeszcze znane, z pierwszych zwiastunów dowiadujemy się, m.in. drogi Carrie i Aidana Shawa (John Corbett) ponownie się krzyżują, Charlotte czekają kolejne rodzicielskie wyzwania, a Miranda odkrywa swoją queerową seksualność u boku Che. Jak donosi magazyn „Variety” w finale drugiego sezonu „I tak po prostu…” twórcy zgotowali fanom serialu czeka prawdziwą niespodziankę – Samantha wraca do gry! O tym, czy będzie to jedynie epizodyczny występ czy zapowiedź wielkiego powrotu przekonamy się już niebawem.

Kto znalazł się w obsadzie drugiego sezonu serialu?

W nowych odcinkach serialu na pewno zobaczymy Sarę Jessicę Parker, Cynthię Nixon i Kristin Davis. Na ekranie będą partnerować aktorkom znane z pierwszego sezonu Nicole Ari Parker (jako Lisę Todd Wexley), Sarita Choudhura (w roli Seemy Patel), Mario Cantone (Anthony Marentino), Karen Pittman (Dr Nya Wallace), Sara Ramirez (Che Diaz), Evan Handler (Harry Goldenblatt), Cathy Ang (Lily), Alexa Swinton (Rock), David Eigenberg (Steve Brady) i Niall Cunningham (Brady Hobbes). 

(Fot. materiały prasowe HBO)

Do obsady drugiego sezonu serialu dołączą również gwiazdy oryginalnej serii, na czele z Johnem Corbettem, który ponownie wcieli się w rolę Aidana Shawa, a także Candice Bergen jako była szefowa Carrie, Enid Frick. Największym zaskoczeniem dla fanów kontynuacji serialu „Seks w wielkim mieście” jest wielki powrót Kim Catrall. Udział aktorki trzymano w ścisłej tajemnicy, a ze względu na konflikt między Catrall i Sarą Jessiką Parker sceny kręcono w studio z minimalną ekipą na planie.

W gronie twórców serialu HBO Max znalazło się wielu reżyserów i scenarzystów „Seksu w wielkim mieście”, w tym autorki naszych ulubionych odcinków – Julie Rottenberg i Elisa Zuritsky. Showrunnerem ponownie został Michael Patrick King, a producentką wykonawczą odtwórczyni głównej roli Sarah Jessica Parker.

Dlaczego „I tak po prostu…” wywołało tak wiele kontrowersji?

Kontynuacja „Sex and the City” zebrała bardzo mieszane opinie, nawet wśród zagorzałych fanów kultowego serialu. Twórcom zarzucano kompletne niezrozumienie oczekiwań widzów, traktowanie bohaterek po macoszemu i wyśmiewanie się z bardziej inkluzywnej rzeczywistości trzeciej dekady XXI wieku. Na dodatek emisja odcinków odbyła się w świetle skandalu. Chris Noth, czyli serialowy Mr. Big, został oskarżony o molestowanie seksualne przez kilka kobiet. Przez pewien czas mówiło się nawet, że sytuacja ta może zaważyć na decyzji o powstaniu kolejnych sezonów „I tak po prostu…”. Ostatecznie jednak HBO Max zleciło produkcję kolejnej odsłony serii.

„I tak po prostu…” musiało również poradzić sobie z nieobecnością Kim Catrall, która odmówiła udziału w produkcji ze względu na konflikt między nią a Sarą Jessiką Parker. Wedle doniesień dawne przyjaciółki nie rozmawiały ze sobą od premiery „Seksu w wielkim mieście 2”, a już na planie produkcji aktywnie się unikały. Czy praca nad wspólnym projektem pomoże im zapomnieć dawne urazy?

(Fot. materiały prasowe HBO Max)

Czy znana jest data premiery drugiego sezonu serialu?

Twórcy długo trzymali fanów w niepewności. Ostatecznie pierwszy zwiastun drugiego sezonu serialu potwierdził, że produkcję będziemy mogli oglądać na platformie HBO Max od 22 czerwca. Kolejne odcinki będą publikowane co czwartek.

Pierwsze zdjęcia z planu serialu HBO Max

Molly Rogers i Danny Santiago, kostiumografowie drugiego sezonu „I tak po prostu…”, robią, co mogą, aby utrzymać serię w czołówce najbardziej stylowych seriali. Dowodem na ich sukces są zdjęcia z planu serialu, na których możemy podziwiać nowe stylizacje Carrie, Charlotte i Mirandy.

Zwiastun drugiego sezonu „I tak po prostu…”

Jeśli masz szczęście, żadne przeciwności losu nie będą ci straszne, gdy możesz liczyć na swoich przyjaciół – mówiła Carrie z offu w pierwszy teaserze serialu, z którego dowiedzieliśmy się, m.in. o powrocie Aidana. Do sieci właśnie trafił pełen zwiastun drugiego sezonu. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij