Znaleziono 0 artykułów
25.01.2021

Wszystko, co wiemy o trzecim sezonie „Sex Education”

25.01.2021
Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe)

Miliony widzów na całym świecie śledziły historię nastoletniego Otisa, który razem z przyjaciółmi wywołał rewolucję seksualną w szkole. W styczniu 2020 roku wyemitowano drugi sezon, trzeci pojawi się na Netfliksie w drugiej połowie tego roku. Czego możemy się spodziewać po trzecim sezonie „Sex Education”?

Fabuła drugiego sezonu

Liceum Moordale opanowała „plaga chlamydii”. Mimo próśb, Otis (Asa Butterfield) samozwańczy seksuolog, pozostaje na uboczu, po tym, jak jego wspólniczka Meave (Emma Mackey) otrzymała zakaz wstępu do szkoły. W dramatycznym momencie władze placówki zwracają się o pomoc do ekscentrycznej terapeutki, matki Otisa – dr Jean Milburn (Gillian Anderson). Za namową przyjaciela Erica (Ncuti Gatawa), chłopak decyduje się kontynuować misję szerzenia edukacji seksualnej wśród rówieśników. W tym czasie trwa romans dr Milburn z owdowiałym Jakobem (Mikael Persbrandt), ojcem Oli (Patricia Allison), dziewczyny Otisa. Zastany porządek burzy powrót Meave.

Finał drugiego sezonu

Pod koniec drugiej części rodzi się uczucie pomiędzy Lily (Tanya Reynolds) a Olą oraz Adamem (Connor Swindells) i Erickiem. W ostatnim odcinku dr Milburn zrywa kontakt z ukochanym. Wkrótce po rozstaniu dowiaduje się, że jest w ciąży. Coraz bardziej komplikuje się także relacja Otisa i Meave. Chłopak wysyła ukochanej wiadomość głosową, którą pod jej nieobecność usuwa zazdrosny przyjaciel. Czy każdy z bohaterów odnajdzie szansę?

Kadr z serialu (Fot. materiały prasowe)

Fabuła trzeciego sezonu

Czeka nas mały przeskok w przyszłość – zapowiada Asa Butterfield. W Moordale pojawi się nowa dyrektorka (Jemma Kirke), dawna uczennica placówki, która za wszelką cenę postanawia przywrócić szkole splendor. Co zatem stanie się z panem Groffem (Alistair Petrie)? Na ten moment wiemy jedynie, że po rozstaniu z żoną przeprowadzi się do starszego, odnoszącego sukcesy brata (Jason Isaacs). – Otis wydorośleje i stanie się nieco bezczelny. Dobrze się bawiłem, budując jego nowe oblicze – mówi aktor dodając, że jego bohater nie zostanie pozbawiony dotychczasowej nieporadności. – Zgłębimy także ideę „seks poradni”: czy chodziło jedynie o zbliżenie do Meave, czy pasję.

Miejsce akcji

Wygląda na to, że po pierwszym i drugim sezonie znów spotkamy się w liceum Moordale. Być może razem z nowymi bohaterami poznamy dalsze okolice miasteczka.

Obsada

W zapowiedzi, która została opublikowana zaledwie miesiąc po premierze drugiej części „Sex Education”, mogliśmy zobaczyć Otisa, Meave, Erica, Adama, dr Milburn, Aimee (Aimee Lou Wood), Jacksona (Kedar Williams Stirling), Olę oraz Lily. Netflix potwierdził także, że w trzecim sezonie pojawią się Jakob oraz dyrektor Groff. Do obsady dołączy Jemma Kirke w roli nowej dyrektorki, Dua Saleh, jako niebinarny uczeń oraz Jason Isaacs, który zagra brata pana Groffa. Na ten moment nie wiemy, co będzie z wątkiem mamy Meave (Anne-Marie Duff). – Sceny z nią były dla mnie ogromnym wyzwaniem emocjonalnym, ale uważam, że jest istotną postacią – mówiła w ostatnim wywiadzie Mackey.

Data premiery

Premiera zapowiedziana jest na 17 września

Czy będzie czwarty sezon?

Laurie Nunn, twórczyni serialu zapowiedziała, że „Sex Education” ma szansę na kontynuację. – Netflix jest bardzo pomocny, stara się umożliwić opowiedzenie każdej pasjonującej historii do końca. Mam nadzieję na dalszą współpracę – mówiła.

Zwiastuny

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij