Znaleziono 0 artykułów

Kultura

Proszę czekać..
Festiwal Korelacje łączy kino i literaturę. Masłowska, Peszek, Springer opowiadają własne wersje filmów Festiwal Korelacje łączy kino i literaturę. Masłowska, Peszek, Springer opowiadają własne wersje filmów Startuje Festiwal Korelacje, pierwszy w Polsce festiwal filmów, których fabułom towarzyszy autorska narracja pisarek i pisarzy. Dzięki niej osoby z ograniczeniami wzroku zyskują nowy sposób odbioru filmów.
Podcast „Temat rzeka”, s. 6, odc. 3: O starzeniu się jako codziennym doświadczeniu Podcast „Temat rzeka”, s. 6, odc. 3: O starzeniu się jako codziennym doświadczeniu Z filozofką i artystką Katarzyną Sobczuk rozmawiamy o doświadczaniu starzenia się i jej nowej książce „Mała empiria”.
Inteligentna biżuteria to jeden z najbardziej zaskakujących trendów 2025 roku Inteligentna biżuteria to jeden z najbardziej zaskakujących trendów 2025 roku Inteligentne pierścienie Samsung Galaxy Ring mają szansę stać się najbardziej pożądanymi akcesoriami 2025 roku. To także wymarzony prezent dla miłośników nowych technologii.
Podcast „Szturm sztuk”, s. 5, odc. 3: Miasto, miejsce, fotografia. Rozmowa z Martą Czyż Podcast „Szturm sztuk”, s. 5, odc. 3: Miasto, miejsce, fotografia. Rozmowa z Martą Czyż Z kuratorką wystaw i krytyczką sztuki Martą Czyż rozmawiamy o tym, kiedy fotografia przestaje być dokumentacją, a staje się materią sztuki.
Opera poświęcona pałacykowi Radziwiłłów zaskoczy najbardziej wytrawnych melomanów Opera poświęcona pałacykowi Radziwiłłów zaskoczy najbardziej wytrawnych melomanów „Antonin to dom większy niż losy ludzi, którzy go zamieszkiwali”, mówi o bohaterze swojego libretta Agnieszka Drotkiewicz. „Antonin. Tętent” to bodaj jedyna opera poświęcona realnie istniejącemu budynkowi.
Opera „Czarna maska” zabiera nas w przeszłość, by pokazać współczesność Opera „Czarna maska” zabiera nas w przeszłość, by pokazać współczesność Dzieło Krzysztofa Pendereckiego przenosi nas w przeszłość, nie da się jednak oprzeć wrażeniu, że tematyka opery w reżyserii Davida Pountneya oddaje współczesne niepokoje społeczne. Premiera 22 listopada w Warszawie.
W Maison Sisley odbędzie się wernisaż prac Pawła Kałużyńskiego W Maison Sisley odbędzie się wernisaż prac Pawła Kałużyńskiego Paweł Kałużyński w swojej twórczości buntuje się przeciwko rutynie. Wernisaż wystawy artysty odbędzie się 20 listopada w Maison Sisley.
Najlepsze polskie produkcje o rodzinie w klimacie „Matek Pingwinów” Najlepsze polskie produkcje o rodzinie w klimacie „Matek Pingwinów” „Matki Pingwinów” to jeden z najpiękniejszych polskich seriali ostatnich lat. Wybieramy trzy polskie produkcje w podobnym klimacie do obejrzenia w rodzinnym gronie.
Czerwona szminka 30 lat wcześniej: Sztuka feministyczna w okresie transformacji Czerwona szminka 30 lat wcześniej: Sztuka feministyczna w okresie transformacji Rozmawiamy z Agnieszką Rayzacher i Pauliną Olszewską, współkuratorkami wystawy „Chcemy całego życia. Feminizmy w sztuce polskiej” w PGS w Sopocie.
„Ślub” Witolda Gombrowicza po raz pierwszy w Polsce ma formę inscenizacji operowej „Ślub” Witolda Gombrowicza po raz pierwszy w Polsce ma formę inscenizacji operowej Teatr Wielki w Poznaniu przygotował pierwszą w Polsce inscenizację „Ślubu” Witolda Gombrowicza w wersji operowej. Spektakl będzie można także zobaczyć w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
  1. Kultura
Proszę czekać..