Znaleziono 0 artykułów
08.03.2021

Dzień Kobiet: Ostaszewska, Chutnik, Wasilewska, Dyks, Kopińska, Jasionowska

Redakcja Vogue.pl

Z okazji 8 marca inspirujące nas osobowości składają życzenia kobietom.

Sylwia Chutnik 

pisarka, kulturoznawczyni, działaczka społeczna

Życzę wszystkim osobom upadku patriarchatu, prawa do drzemki i zaprzestania awantur na Facebooku. A także zdrowia, bo ostatni rok pokazał, że babcia miała rację: tak, zdrowie jest najważniejsze.

Justyna Kopińska 

reportażystka, pisarka, felietonistka Vogue.pl

Dzień Kobiet to prawdziwy fenomen, który pozwala przypomnieć o solidarności i więzi. Życzę kobietom, by czuły, że mają siłę. By ich głos wybrzmiał w sprawach politycznych, ekonomicznych i gospodarczych. By pełniły rolę prezydentek, a nie tylko pierwszych dam. Myślę, że Polska nie poradziła sobie z bardzo dużą skalą przemocy seksualnej i fizycznej. Dlatego życzę, by osoby odpowiedzialne za sprawiedliwość w naszym kraju nie odwracały oczu od bólu kobiet. W tym szczególnym dniu życzę kobietom i mężczyznom radości z bycia razem i wspólnego działania na rzecz lepszej rzeczywistości.

Maja Ostaszewska 

aktorka

Życzę nam, kobietom, wolności w każdym tego słowa znaczeniu. Równouprawnienia nie tylko w teorii. Prawa do stanowienia o sobie, o drodze, jaką wybieramy. Życzę nam, abyśmy potrafiły wśród hałasu zewnętrznego świata słyszeć nasz wewnętrzny głos. Czerpać z naszej intuicji, mądrości, siły. Żebyśmy wspierały się nawzajem, szanowały, nie oceniały, raczej inspirowały, niż rywalizowały. Wierzę w siostrzeństwo, bo sama doświadczam go w życiu.

Justyna Wasilewska 

aktorka

Dostałyśmy w spadku po pokoleniach bardzo wymagające zadanie. Mamy niezły bałagan do uporządkowania: bałagan wzorców kulturowych, bałagan znaczeń i wiele oczywistości do obalenia. Życzę nam siły i odwagi, życzę nam powodzenia w tej walce o godność. Oburzajmy się i bądźmy odważne. To jest nasz czas. 

Marta Dyks 

modelka i aktywistka

Dziewczyny, Dziewuchy, Kobiety, Panie i osoby, które czują się kobietami! Niezależnie od tego, kim jesteście, jaką drogę w życiu obrałyście, jakie decyzje podejmowałyście, jak wygląda wasze życie – zajmujecie się rodziną, postawiłyście wszystko na rozwój zawodowy, a może łączycie te dwie rzeczy, marzycie o miłości lub dobrze wam w pojedynkę… Lubicie naturalny look, czujecie się lepiej w makijażach i wystylizowanych włosach… Niezależnie od tego, kim jesteście, pamiętajcie, że nie ma czegoś takiego jak „każda kobieta”. Nie musimy być takie same.

Wspierajcie się, lubcie siebie i innych niezależnie od ich drogi i wyborów. Najważniejsze, żeby to były wybory podejmowane w wolności i tej wolności w życiu życzę nam wszystkim.

Ola Jasionowska

ilustratorka

Życzę nam poczucia sprawczości i poczucia bonusowej sprawczości, naliczanej od wspólnych działań. Politycy wyraźnie utrudniają nam bycie człowiekiem i decydowanie o sobie, ale człowieczeństwa nie dostajemy od polityków na licencji. To politycy dostają od nas czasową licencję na rządzenie w ramach prawa, tylko swoją ściągnęli z torrentów. Życzę nam, żeby nie trzeba było już robić o tym transparentów. I siostrzeństwa.

1/7Dzień Kobiet: Ostaszewska, Chutnik, Wasilewska, Dyks, Kopińska, Jasionowska

  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Dzień Kobiet: Ostaszewska, Chutnik, Wasilewska, Dyks, Kopińska, Jasionowska
Proszę czekać..
Zamknij