Znaleziono 0 artykułów
13.03.2021

Ślubne fryzury księżniczek

Sam Rogers

Kok Grace Kelly, fale Kate Middleton, upięcie Meghan Markle – przypominamy najpiękniejsze fryzury królewskich panien młodych.

Wybór fryzury na najpiękniejszy dzień w życiu jest równie ważny, jak decyzja o sukience. A czy istnieje lepsze źródło ślubnych inspiracji od archiwów rodziny królewskiej?

Chociaż minęło ponad 60 lat, odkąd Grace Kelly poślubiła księcia Monako Rainiera III, jej kreacja wciąż zachwyca. Zamiast tiary księżna zdecydowała się na misternie zdobiony Juliet cap i welon skrywające elegancki kok.

Wytworne upięcia od dekad pozostają ulubionym wyborem królewskich panien młodych: wystarczy spojrzeć na warkocz cesarzowej Japonii Masako, niski kok księżnej Szwecji Sofii czy wysokie upięcie w stylu baletnicy Karabo Motsoeneng podczas ślubu z królem Lesotho Letsie III w 2000 roku. W ostatnim czasie lista wzbogacona została o dwa brytyjskie śluby królewskie: Meghan Markle z księciem Harrym i księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem. Obie panny młode postawiły na upięcie w formie koka z delikatnymi falami. Za fryzurę księżnej Sussex, którą dopełniły welon i diamentowa tiara królowej Marii, odpowiedzialny był Serge Normant, zaś fryzurę księżnej Eugenii z lśniącą tiarą Greville Emerald Kokoshnik stylizował Sonny-Jo MacFarlan.

Nie wszystkie królewskie panny młode stawiają na upięcia. Księżna Cambridge na ślub z księciem Williamem w 2011 roku wybrała wariant z upiętymi do połowy włosami. Księżna Diana na ślubnym kobiercu stanęła z krótkimi włosami i grzywką (1981), królowa Danii Anna Maria w bobie (1964), a królowa Elżbieta II w sięgających za ucho lokach (1947), co pokazuje ogromną rozpiętość królewskich fryzur ślubnych.

23/35Najpiękniejsze fryzury księżniczek na ślub

Księżna Charlene

Proszę czekać..
Zamknij