Znaleziono 0 artykułów
30.03.2021

Zuhair Murad haute couture wiosna 2021: Rodzinny kraj

Aleksandra Lewandowska

Najnowszą kolekcją haute couture Zuhair Murad wyznaje miłość do rodzinnego Libanu. Niektóre kreacje zobaczymy zapewne na oscarowym czerwonym dywanie.

Targały mną intensywne uczucia związane z tym wiecznie niespokojnym krajem. W końcu zdałem sobie sprawę, jak głęboko jestem zakorzeniony w tej ziemi, której nigdy nie opuszczę – napisał Zuhair Murad w rozmowie z Tiną Izaac-Goizé z Vogue Runaway. Wiosenną odsłoną haute couture, nawiązującą do Libanu, daje nadzieję na lepsze czasy.

W kolekcji kraj odzwierciedlają dwa symbole: kobieta, na której ukazane są projekty, i libańskie drzewo cedrowe, użyte w formie haftowanych słojów i gałęzi drzew, które umiejscowił na sukniach z jedwabnego tiulu i szyfonu, z rękawami w stylu peleryny i strusimi piórami. Wykorzystał także połyskujący lureks, by srebrzyste wykończenia i zdobienia imitowały „letnie odbicie światła księżyca”. Wszystko utrzymane zostało w delikatnej kolorystyce: bieli, kremie, szarościach, jasnej zieleni, fiolecie i różu. Zdjęcia kolekcji przywołują baśniowy klimat.

1/20Suknie haute couture Zuhaira Murada idealne na czerwony dywan

Proszę czekać..
Zamknij