Znaleziono 0 artykułów
20.04.2021

Najlepsze kreacje laureatek Oscara

Annachiara Biondi

Oto wszystkie kreacje aktorek odbierających statuetkę za najlepszą rolę kobiecą – od 1929 roku do dziś – które zostały zapamiętane przez ludzi kina i mody. 

Kiedy w 1929 roku Janet Gaynor odebrała statuetkę dla najlepszej aktorki, ubrana w prostą spódnicę midi, sweter z długimi rękawami i fular, nikt nie przewidział, jakie zmiany w stylu laureatek Oscara nastąpią w ciągu następnych dziewięciu dekad. Dziś z pomocą profesjonalnych stylistów i najlepszych projektantów mody gwiazdy prześcigają się, by zabłysnąć na czerwonym dywanie.

W archiwum Oscarów znajdują się niezliczone perełki. Nic tak nie świadczy o przepychu lat 80., jak wysadzana kamieniami sukienka Cher z aksamitnym szalem, zaprojektowana przez legendarnego Boba Mackiego, którą artystka nosiła, odbierając nagrodę za „Wpływ księżyca” w 1988 roku. Zapamiętane zostały także różowa suknia Gwyneth Paltrow od Ralpha Laurena, w której otrzymała statuetkę za „Zakochanego Szekspira” w 1999 roku, czy haftowana suknia Halle Berry od Eliego Saaba z roku 2002 roku (wygrała wtedy za „Czekając na wyrok”). 

25 kwietnia o najważniejszą nagrodę kina powalczą Viola Davis, Andra Day, Vanessa Kirby, Frances McDormand i Carey Mulligan. Dziś przyglądamy się kreacjom tych, które już ją zdobyły. 

 

1/77Przypominamy kreacje laureatek Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową

Janet Gaynor w sukni Off the rack, 1929 r. (Fot. Getty Images)

Proszę czekać..
Zamknij