Znaleziono 0 artykułów
20.07.2021

Lady Di w kreacjach Versace

Alice Newbold

W połowie lat 90. Diana promieniowała pewnością siebie w dopasowanych sukienkach i garniturach projektu swojego przyjaciela Gianniego.

Anna Harvey, stylistka Diany i była redaktorka brytyjskiego „Vogue’a”, pokazała kiedyś swojej królewskiej klientce zdjęcie Naomi Campbell w sukni Versace wysadzanej koralikami. Lady Di, która uwielbiała eksperymentować z ubiorem i nigdy nie przejmowała się tym, czy jest postrzegana jako modna, pokochała ten look. Gianni Versace został bliskim przyjacielem Diany po tym, jak w 1991 roku zaprezentowała niebieską suknię Atelier Versace na okładce magazynu.

W kolejnych latach księżna nosiła wiele efektownych sukni włoskiego domu mody, zwłaszcza wtedy, gdy jej życie toczyło się już z dala od pałacu Kensington.

W lipcowym wydaniu „Vanity Fair” z 1997 roku z Dianą na okładce Gianni powiedział o przyjaciółce: – Ona jest taka pogodna! Myślę, że odnalazła siebie. Gianni został zamordowany wkrótce po opublikowaniu wywiadu, 15 lipca, a Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia tego samego roku.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

5/9Muza i przyjaciółka: Lady Di w sukniach i garniturach Versace w latach 90.

1996: Księżna Diana wyglądała olśniewająco w niebieskiej satynowej sukni Versace na kolacji w Instytucie Badawczym Victora Changa w Sydney.

Proszę czekać..
Zamknij