Znaleziono 0 artykułów
12.03.2020

Premierowo na Vogue.pl: Nowa kolekcja Acephali

Basia Czyżewska

Nadwiślańska plaża, szósta rano. Ostre światło przenika przez ażurowe rękawy ze złotej siatki, mieniąc się na jasnych włosach modelki. Nadruki pni drzew na sukience wtapiają sylwetkę w krajobraz. – To ubrania, których się doświadcza. Pozwalają skupić się na doznaniu własnej cielesności. W ten sposób dają wolność – mówi Monika Kędziora, główna projektantka marki.

– Ta kolekcja jest o poszukiwaniu natury. Ubrania działają jak mimikra. Dzięki nim znikasz i zanurzasz się w otoczeniu. Zamiast być widocznym i przyciągać uwagę, skupiasz się na samym sobie – tłumaczy Monika Kędziora, główna projektantka marki Acephala.

#SARTORIALMIMICRY, bo tak nazywa się kolekcja obejmująca 25 elementów, od koszulki po płaszcz, wyznacza zupełnie nowy dla Acephali kierunek. Zamiast charakterystycznych mocnych fasonów odszytych w sztywnych materiałach, tym razem oglądamy lekkie i opływające ciało konstrukcje wykonane z ażurowych albo lejących się tkanin – jedwabiu czy bawełnianej dzianiny. Nawet gorset przyjmuje formę miękkiego, elastycznego topu. 

Ale jak zawsze, w opowieść projektantki wplata się sztuka, tym razem na dwa sposoby: w formie nadruków, które są przeniesieniem pejzażu Zuzanny Nowosielskiej oraz luźnych odniesień do twórczości Any Mendiety. To artystka wizualna eksperymentująca z relacjami ciała i przestrzeni.

Zdjęcia: Dawid Nick 
Kierownictwo artystyczne i stylizacja: Andrzej Sobolewski 
Modelka: Sylwia Dobek/ More Models
Makijaż: Pola Dźwigała

1/13Premierowo na Vogue.pl: Nowa kolekcja Acephali

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Nowa kolekcja Acephali
Proszę czekać..
Zamknij