Znaleziono 0 artykułów
05.06.2023

Księżna Kate w tiarze i kolczykach królowej Elżbiety na przyjęciu ślubnym w Jordanii

05.06.2023
Księżna Kate (Fot. Getty Images)

Księżna Kate zachwyca niezależnie od okazji. Tym razem uwagę salonów skradła podczas przyjęcia ślubnego księcia Jordanii z Rajwą al-Saif. Księżna Walii pojawiła się na nim w biżuterii z początków XX wieku, które nosiła kiedyś Elżbieta II.

W ceremonii ślubnej księcia Jordanii z Rajwą al-Saif wzięło udział 1,7 tys. gości, wśród których nie zabrakło księżnej Kate i księcia Williama. Olśniewająca kreacja Kate - jasnoróżowa suknia z archiwalnej kolekcji libańskiego projektanta Eliego Saaba, została uznana za jedną z najbardziej zjawiskowych na weselu. Na wieczornym przyjęciu weselnym Kate ponownie zwróciła uwagę zgromadzonych – zaprezentowała się w szykownej kreacji, uzupełnionej olśniewającą biżuterią z początku XX wieku.

Kolczyki przekazywane w rodzinie królewskiej z pokolenia na pokolenie

Księżna Kate pokazała się w błyszczącej różowej sukni od jednej z jej ulubionych projektantek, Jenny Packham. Miała na sobie również tiarę „Lover’s Knot” z 1913 roku, którą poprzednio nosiła zarówno księżna Diana, jak i królowa Elżbieta II. Nie bez powodu ogromną uwagę przykuła jej biżuteria – Kate po raz pierwszy założyła kolczyki Greville Chandelier z 1918 roku, które wcześniej należały do Elżbiety II. Królowa otrzymała je w prezencie ślubnym od swojej matki, która z kolei odziedziczyła je po Damie Margaret Helen Greville.

Księżna Kate w tiarze i biżuterii królowej Elżbiety (Fot. AFP/RHCJO/East News)

Na jakie okazje księżna Kate wybiera historyczną tiarę?

Tiara „Lover’s Knot” należała do jednej z ulubionych królowej Elżbiety. Składa się z błyszczących diamentów i 19 pereł w złocie i srebrze. Od momentu królewskiego ślubu w 2011 roku, kiedy to Kate Middleton stała się księżną Walii, monarchini założyła tiarę dwukrotnie – na państwowym bankiecie dla prezydenta Cyrila Ramaphosy z Republiki Południowej Afryki oraz na odbywającym się corocznie przyjęciu korpusu dyplomatycznego.

Julia Goljan
Proszę czekać..
Zamknij