Znaleziono 0 artykułów
13.09.2022

Zendaya jak Grace Kelly na gali Emmy

13.09.2022
Zendaya w sukni Valentino na 74. ceremonii wręczenia nagród Emmy (Fot. AB+DM @abdmstudio)

Nagrody Emmy to święto telewizji, ale też mody. Wśród kreacji gwiazd takich jak Amanda Seyfried, Reese Witherspoon czy Jung Ho-yeon wyróżniła się Zendaya. Suknia Valentino w stylu Grace Kelly nawiązywała do złotej ery Hollywood.

Rozdano „telewizyjne Oscary”, nagrody Emmy. Oprócz uhonorowania wybitnych osiągnięć artystycznych, gala rozdania Emmy to też święto mody. W tym roku nie zabrakło stylizacji glamour, lśniących cekinów, czy ekstrawaganckich upięć, ale show skradła Zendaya.

Zendaya w sukni Valentino na 74. ceremonii wręczenia nagród Emmy (Fot. Getty Images)

Aktorka, która podczas wieczoru odebrała drugą już statuetkę za rolę uzależnionej od narkotyków protagonistki „Euforii”, Rue, zdecydowała się na klasyczny styl. Pokazała się w czarnej sukni Valentino o kroju przywodzącym na myśl słynną sylwetkę spod znaku New Looku Diora z wąską talią i rozkloszowaną spódnicą. Zjawiskową kreację zaprojektował dla aktorki sam Pierpaolo Piccioli, dyrektor kreatywny Valentino. Stylista Zendayi Law Roach opowiedział natomiast amerykańskiej edycji „Voguea” o swoich inspiracjach, do których zaliczały się stylizacje Grace Kelly z lat 50., a także suknia Valentino z kolekcji domu na jesień 1987 roku (nosiła ją Linda Evangelista w kultowej kampanii Stevena Meisela).

Do sukni Zendaya dobrała efektowny, ale minimalistyczny look beauty: do włosów ułożonych w fale dodała czarną opaskę w stylu Brigitte Bardot oraz minimalistyczną biżuterię Bulgari. Połączenie retro elementów z posągową urodą Zendayi dało ponadczasowy efekt.

Grace Kelly (Fot. Getty Images)

 

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij