Znaleziono 0 artykułów
09.08.2022

Olivia Newton-John nie żyje

09.08.2022
Fot. Getty Images

Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda „Grease” miała 73 lata. Piosenkarka zmagała się z rakiem piersi. O jej śmierci poinformował mąż, John Easterling, na Facebooku. 

„Olivia Newton-John odeszła dziś rano [8 sierpnia 2022 r. - przyp. red.] spokojnie na swoim ranczu w Południowej Kalifornii, otoczona rodziną i przyjaciółmi. Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie”, napisał John Easterling na oficjalnym profilu aktorki na Facebooku.

Od 1992 roku gwiazda zmagała się z rakiem piersi. I choć pokonała wówczas chorobę, nowotwór powrócił w 2013 r., a póżniej w 2017 r., atakując również kości piosenkarki.

Olivia Newton-John w 2020 roku (Fot. Getty Images)

„Olivia była symbolem triumfu i nadziei przez ponad 30 lat, dzieląc się swoją podróżą z rakiem piersi. Jej inspiracja do leczenia i pionierskie doświadczenia z medycyną roślinną są kontynuowane przez Fundusz Fundacji Olivii Newton-John, poświęcony badaniom nad medycyną roślinną i rakiem. Zamiast kwiatów, rodzina prosi o przekazanie wszelkich datków ku jej pamięci na Fundusz Fundacji Olivii Newton-John”, pisze dalej mąż aktorki.

Olivia Newton-John urodziła się 26 września 1948 r. w Cambridge, a od szóstego roku życia mieszkała w Australii. Już jako dziecko przejawiała talent artystyczny. W wieku czternastu lat założyła zespół Sol Four i wzięła udział w popularnym show telewizyjnym „Sing, Sing, Sing”. Girlsband zajął pierwsze miejsce, a nagrodą był wyjazd do Londynu. Tam Olivia występowała w lokalnych klubach.

Na premierze „Grease” w 1978 roku (Fot. Getty Images)

Przełom w karierze piosenkarki nastąpił w 1978 roku. U boku Johna Travolty wystąpiła w musicalu „Grease”, gdzie zaśpiewała takie piosenki jak „You are the one that I want”, „Summer nights”, „We go together”. Produkcja okazała się hitem i zapewniła Olivii międzynarodową popularność.

Dwa lata później gwiazda wystąpiła w kolejnym musicalu, „Xanadu”, Gene'a Kelly'ego i Michaela Becka. Choć film nie zebrał pochlebnych opinii, jego soundtrack pokrył się dwukrotną platyną i wylansował kilka przebojów, m.in. „Magic” i „Xanadu”.

Swój największy hit Olivia Newton-John nagrała w 1981 r. Krążek „Physical” sprzedał się w ilości ponad dwóch milionów egzemplarzy i przez 10 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu.

Łącznie gwiazda nagrała 26 albumów studyjnych i wystąpiła w 16 filmach. Po raz ostatni pojawiła się na ekranie w 2020 r. w komedii „Mr. Dundee. Powrót”.

Aleksandra Kupras
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Olivia Newton-John nie żyje
Proszę czekać..
Zamknij