Znaleziono 0 artykułów
07.01.2020

Alexi Lubomirski sfotografował laureatów Złotych Globów

07.01.2020
Alexi Lubomirski (Fot. Getty Images)

Jak co roku po gali rozdania nagród zwycięzców uwieczniono na wyjątkowych portretach. Tym razem za obiektywem stanął brytyjski fotograf polskiego pochodzenia, a przed nim takie gwiazdy jak Brad Pitt, Joaquin Phoenix, Olivia Colman i Renée Zellweger. 

Złote Globy, otwierające sezon nagród w amerykańskim przemyśle filmowym, zostały rozdane. Za najlepszy film, ku zaskoczeniu wielu, uznano dramat wojenny „1917”, który pokonał faworytów – „Irlandczyka” i „Jokera”. Twórca zwycięskiego obrazu, Sam Mendes otrzymał również nagrodę dla najlepszego reżysera. Trzy statuetki, w tym za najlepszy scenariusz, zgarnął Quentin Tarantino za „Pewnego razu... w Hollywood”. Nagrody w kategoriach aktorskich otrzymali Joaquin Phoenix, Renée Zellweger, Taron Egerton i Awkwafina. 

Po gali laureaci zostali zaproszeni za kulisy, by zapozować ze swoimi statuetkami do oficjalnych portretów. W tym roku autorem tych wyjątkowych zdjęć został Alexi Lubomirski. Brytyjczyk o polskich korzeniach z niezwykłą subtelnością uchwycił emocje swoich bohaterów – dumę, radość i wzruszenie. Pomimo sformalizowanej formuły, fotografowi udało się wydobyć indywidualność każdego z artystów. Przed obiektywem Alexiego Lubomirskiego stanęły takie gwiazdy jak Brad Pitt, Renée Zellweger, Quentin Tarantino, Joaquin Phoenix, Olivia Colman i Laura Dern. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Video we shot at @goldenglobes of #OliviaColman

Post udostępniony przez Alexi Lubomirski (@alexilubomirski)

Alexi Lubomirski urodził się w Londynie, ale po rozwodzie rodziców razem z matką i ojczymem zamieszkał w Botswanie. To wtedy dowiedział się o swoich polskich korzeniach i arystokratycznym pochodzeniu. Lubomirski zaczynał jako asystent Mario Testino, któremu towarzyszył między innymi podczas kultowej sesji z księżną Dianą dla „Vanity Fair”, a dziś sam jest jednym z najbardziej uznanych fotografów mody. Przed jego obiektywem stawały takie gwiazdy jak Jennifer Aniston, Angelina Jolie, Nicole Kidman, Julia Roberts, i Serena Williams, fotografował też księcia Harry’ego i Meghan Markle z okazji ich zaręczyn. Alexi Lubomirski jest również autorem sesji okładkowej grudniowego numeru „Vogue Polska” z Victorią Beckham

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij