Znaleziono 0 artykułów
24.06.2020

Apokalipsa Jana Komasy

24.06.2020
Jan Komasa (Fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER, East News)

Po międzynarodowym sukcesie nominowanego do Oscara „Bożego ciała”  i nagrodzonego na Tribeca Film Festival „Hejtera” przyszedł czas na anglojęzyczny debiut Jana Komasy. Nowy film polskiego reżysera opowie o apokalipsie wywołanej społecznym wirusem.

Jan Komasa zasłynął z wielokrotnie nagradzanych produkcji, które poruszają ważne tematy społeczne. Reżyser zapowiedział anglojęzyczny debiut zatytułowany „Anniversary”. – Pracuję nad intymnym projektem o moim największym osobistym koszmarze. Opowiadać będzie o grupie kochających się ludzi, którzy stawią czoła niszczącej i nieuniknionej silespołecznemu wirusowi – powiedział w rozmowie z amerykańskim magazynem „Variety”. Dystopijny dramat powstanie na podstawie scenariusza Lori Rosene-Gambino, finalistki prestiżowego konkursu dla scenarzystów Academy Nicholl Fellowships, która obecnie pracuje razem z Komasą nad filmem „The Murderer Among Us” o słynnym niemieckim reżyserze Fritzu Langu i tworzeniu filmu „M – Morderca” z 1931 roku.

Byłem zachwycony, gdy w moje ręce trafił scenariusz Lori. Śledzenie tych wszystkich rygorystycznie zbadanych elementów życia legendarnego niemieckiego filmowca było zarazem intrygujące, jak i odkrywcze. Wiedziałem, że muszę się spotkać z Lori i jestem podekscytowany możliwością współpracy z nią także przy Anniversary” – mówi polski reżyser.

Producentami wykonawczymi „Anniversary” zostaną Nick Wechsler, Steve Schwartz i Paula Mae Schwartz. Odpowiadają za takie filmy jak m.in. „Droga” z Viggo Mortensenem czy „Adwokat” Ridleya Scotta z Michaelem Fassbenderem. – Dystopijna wizja Jana Komasy jest w filmie Anniversary” zarówno abstrakcyjna, jak i realistyczna. Akcja filmu rozgrywa się w czasach zbliżonych do naszych i nic nie jest w stanie powstrzymać tego, co nadchodzi – opowiadają.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Jak na razie festiwalowe filmy Komasy można oglądać na platformie streamingowej VOD. Z kolei od przyszłego roku widzowie zobaczą „Hejtera” na Netfliksie

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij