Znaleziono 0 artykułów
26.10.2021

Najmodniejsze fryzury do okrągłej twarzy

26.10.2021
Fot. @selenagomez

Odpowiednie cięcie, koloryzacja, właściwe ułożenie grzywki – na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze fryzury, jeśli masz okrągłą twarz?

W ciągu ostatniego miesiąca liczba wyszukiwań hasła „najlepsze fryzury dla okrągłych twarzy” w Google wzrosła o 4,250 %, co sugeruje, że wiele z nas poszukuje dla siebie nowej, twarzowej fryzury. A te z nas z okrągłymi twarzami wiedzą, że dobranie odpowiedniego cięcia to klucz do sukcesu i uzyskania wyszczuplającego efektu.

Jak mówi dyrektor kreatywny Color Wow Dom Seeley: – Osoby z okrągłą twarzą najlepiej wyglądają we fryzurach, które wydłużą owal. Najlepszym rozwiązaniem często okazują się zatem dłuższe włosy z lekkimi falami, dodającymi objętości. W ten sposób uwydatnimy kości policzkowe i linię żuchwy, dzięki czemu twarz będzie wydawać się smuklejsza.

Fryzjer Frederic Fekkai też jest fanem wyrazistych cięć u kobiet z zaokrąglonym kształtem twarzy. Jak sugeruje, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się „długie warstwy i lekko wzburzone fryzury w stylu pixie cut. Osoby z okrągłą twarzą wyglądają korzystnie także z grzywką i dłuższymi włosami. Okrągły kształt dodatkowo może zminimalizować noszenie włosów przeczesanych na jedną stronę”. Jeśli chodzi o grzywkę, powinna być długa i niedbała. Krótka, idealnie obcięta może nie wyglądać zbyt korzystnie.

Zainspiruj się fryzurami Emmy Stone, Seleny Gomez i Kirsten Dunst

Sprytnym sposobem na wyszczuplenie okrągłej twarzy i dodanie fryzurze wielowymiarowości może być także odpowiednia koloryzacja. Jak mówi kolorystka fryzur gwiazd, Nicola Clarke, pracująca w salonie John Frieda w Londynie: – Lubię kiedy kolor pasm włosów przy twarzy jest inny od reszty. Często stosujemy taką koloryzację w naszym salonie. Różnica w barwie niekoniecznie musi być duża, nawet niewielkie odcięcie od głównego koloru doda kontrastu i stworzy iluzję struktury bez warstwowego cięcia. Ten sposób koloryzacji sprawi także, że cera będzie wyglądała młodziej i bardziej świetliście.

Zainspiruj się fryzurami Mili Kunis, Gemmy Chan, Kirsten Dunst i Seleny Gomez, które idealnie dobrały cięcia do zaokrąglonych kształtów twarzy.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

1/11 Selena Gomez

2/11 Emma Stone

3/11 Cameron Diaz

4/11 Michelle Williams

5/11 Drew Barrymore

6/11 Jennifer Hudson

7/11 Gemma Chan

8/11 Mila Kunis

9/11 Kirsten Dunst

10/11 Kate Bosworth

11/11 Miranda Kerr

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij