Znaleziono 0 artykułów
19.03.2024

Dries Van Noten rezygnuje z prowadzenia autorskiej marki

19.03.2024
(Fot. Getty Images)

Bezkrólewie w europejskiej modzie. Po 38-latach Dries Van Noten ustępuje z funkcji dyrektora kreatywnego autorskiej marki, by przejść na emeryturę. „Dorastając w Antwerpii, śniłem o tym, by któregoś dnia uzyskać głos w branży mody. Dzięki niezwykłej podróży, która zawiodła mnie od Londynu po Paryż, oraz dzięki pomocy niezliczonej ilości wspierających mnie osób, to marzenie się spełniło”, pisał projektant w liście opublikowanym na Instagramie. „Teraz chcę skupić się na wszystkich rzeczach, na które nigdy nie miałem czasu. Ogarnia mnie smutek i zarazem przepełnia szczęście”.

Wnuk krawców i syn właścicieli niewielkiego butiku nad Skaldą. Absolwent prestiżowej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii i honorowy członek tzw. antwerpskiej szóstki (grupy belgijskich projektantów, którzy w 1986 roku podbili Londyn). A przede wszystkim branżowy wrażliwiec oraz człowiek orkiestra, którego prace naznaczyły rewolucyjne nadruki, charakterne printy, unikatowe detale i niespotykane dotąd faktury. W wieku 65 lat, po niemal czterech dekadach u sterów jednej z najważniejszych europejskich marek, Dries Van Noten ustępuje ze stanowiska. „Uważam, że nadszedł czas, by zrobić miejsce nowemu pokoleniu talentów”, pisze w oficjalnym oświadczeniu.

(Fot. Getty Images)

Co stanie się z domem mody Dries Van Noten po odejściu jego założyciela?

Jako że w 2018 roku projektant sprzedał większościowe udziały firmie Puig (przedsiębiorstwo opiekujące się markami, jak Rabanne czy Charlotte Tilbury), jego dom mody nie przestanie działać. Co więcej, Dries obiecał, że swoją ostatnią kolekcję zaprezentuje dopiero w czerwcu, podczas wiosenno-letniego tygodnia mody męskiej. Pozostanie również blisko związany z zarządem oraz zespołem kreatywnym marki. Linia damska zostanie z kolei stworzona przez wewnętrzny kolektyw. „W odpowiednim czasie ogłosimy też projektanta, który będzie kontynuował historię”, podsumowuje Van Noten.

Według branżowych plotek, na emeryturze Belg ma poświęcić się swojej drugiej pasji, jaką jest ogrodnictwo. Tę będzie mógł w pełni realizować w parku otaczającym neoklasycystyczny pałacyk w Lier, w którym mieszka wraz z partnerem Patrickiem Vangheluwe.

Pola Dąbrowska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Dries Van Noten rezygnuje z prowadzenia autorskiej marki
Proszę czekać..
Zamknij