Znaleziono 0 artykułów
03.12.2019

Édouard Louis gościem Dni Książki Francuskiej

03.12.2019
Édouard Louis (Fot. Leonardo Cendamo/Getty Images)

Z autorem głośnej powieści „Historia przemocy” będzie można spotkać się na targach literatury, które odbędą się 7 i 8 grudnia w warszawskiej Big Book Cafe.

Mówi się, że kultura francuska sztuką i kuchnią stoi. Nic więc dziwnego, że nie mogło ich zabraknąć na Dniach Książki Francuskiej, które odbędą się już w ten weekend w warszawskim centrum literackim Big Book Cafe. W ramach wydarzenia czekają nas targi najlepszych książek znad Sekwany wydanych w ostatnich latach w Polsce. Pozwolą nam zapoznać się ze współczesnymi powieściami, znaleźć świąteczny prezent dla bliskich i spróbować francuskich przysmaków. 

W ramach Dni Książki Francuskiej odbędzie się również spotkanie z Édourdem Louisem, jednym z najważniejszych pisarzy młodego pokolenia, autorem głośnej „Historii przemocy” oraz „Końca z Eddym”. W rozmowie z reportażystą Robertem Rientem pisarz opowie o swoich powieściach, znaczeniu literatury i kulturze czytania we Francji oraz najważniejszych tematach podejmowanych przez twórców w ostatnim czasie. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:00, a po rozmowie autor będzie podpisywał książki.

Édouard Louis "Historia przemocy", "Koniec z Eddym" ( Fot. materiały prasowe)

W niedzielę o godzinie 12:00 będzie można natomiast posłuchać o związku kultury jedzenia i pisania we francuskich książkach kucharskich. W ramach spotkania Łukasz Modelski, autor książek „Droga przez mąkę” i „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu”, oraz Ewa Wieleżyńska, tłumaczka literatury francuskiej i znawczyni wina, opowiedzą o fenomenie kulinarnych powieści i poezji znad Sekwany. 

Dni Książki Francuskiej odbędą się w dniach 7 i 8 grudnia, od 10:00 do 20:00, w Big Book Cafe (ul. Dąbrowskiego 81). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej szczegółów pod linkiem.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Książki
  3. Édouard Louis gościem Dni Książki Francuskiej
Proszę czekać..
Zamknij