Znaleziono 0 artykułów
16.08.2023

Emily Ratajkowski inspiruje się szafą skejtów

16.08.2023
Fot. Getty Images

Choć to Avril Lavigne śpiewała o uwielbieniu dla chłopaków na desce, Emily Ratajkowski odnalazła w ich flagowym wizerunku nową inspirację na lato. Stawia na luźne spodnie z niskim stanem albo szerokie szorty do kolan i ulubione sneakersy, ale przełamuje je kobiecymi elementami. Efekt? Wygodny i przykuwający wzrok.

Swoimi stylizacjami Emily Ratajkowski daje solidną lekcję miejskiego stylu – jej zestawienia są współczesne i oryginalne, często bazują na modzie retro, a zamiast stanowić ślepe naśladownictwo trendów, kreują je. Modelka i influencerka nie boi się czerpać inspiracji z popkultury (szczególnie upodobała sobie archiwalne looki Carrie Bradshaw), a także przywracać nieco zapomnianych elementów garderoby. Udało jej się m.in. odczarować total looki z krzykliwymi wzorami jak z początków lat 2000., spodnie z ogromnymi kieszeniami czy luźne jeansowe szorty.

Fot. Getty Images

Emily Ratajkowski w stylizacji inspirowanej stylem skejtów

Te ostatnie, nazwane z angielskiego „jorts” i wyglądające jak żywcem wyjęte z szafy taty, Ratajkowski wykorzystała ostatnio do stworzenia stylizacji inspirowanej stylem skejtów. Wielkomiejski look, w którym sportowa nonszalancja mieszała się ze szlachetnym casualem, był równie mocno osadzony w skejtowej estetyce, jak indywidualnym stylu modelki. Szerokim spodenkom do kolan i z niskim stanem towarzyszyły ulubione buty skejtów – vansy, ale miejsce obszernego T-shirtu zajął dopasowany i odsłaniający brzuch top tuba. Ratajkowski nie zapomniała też o luksusowych dodatkach: noszonych warstwowo naszyjnikach, eleganckich okularach i torebce domu mody Loewe, który ogłoszono niedawno najgorętszą marką w branży.

To nie pierwszy raz, gdy Ratajkowski sięgnęła po inspirację stylem chłopaków z deskorolką. Raz czerpała z niego bardziej dosłownie, łącząc oliwkowe spodnie z kieszeniami z białym T-shirtem i sportowymi butami, kiedy indziej dodawała mu indywidualnego charakteru i przeplatała zmysłowymi elementami.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij