Znaleziono 0 artykułów
08.04.2020

Filmy z Millennium Docs Against Gravity w sieci

08.04.2020
"Człowiek delfin" (Fot. materiały prasowe)

Festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w tym roku dopiero we wrześniu, ale już od dziś widzowie mogą oglądać hity poprzednich edycji online. W każdy wtorek, od 7 kwietnia do 5 maja, wybrany przez organizatorów film będzie można obejrzeć na platformie cda.pl przez 24 godziny za darmo.

Z okazji inicjatywy #zostanwdomu #wmoimstylu, widzowie mogą przenieść się w wirtualną podróż po kultowych filmach dokumentalnych. Przez pięć tygodni organizatorzy będą udostępniać link na swoim Facebooku. Pasjonaci wartościowego kina obejrzą tu wybrane produkcje za darmo. Co więcej, każdy film poprzedzi wypowiedź ekspertów. Pierwszy będzie dokument o kanadyjskim pianiście Chillym Gonzalesie “Zamknij się i graj na pianinie”. Obraz przybliży sylwetkę ekstrawaganckiego geniusza, który łączy w sobie zamiłowanie do klasyki, punku i rapu. Dziennikarz Bartek Chaciński i pianistka Hania Rani nakreślają tło do dokumentu, opowiadając o przeprowadzce awangardowego muzyka do berlińskiego undergroundu oraz jego procesie stawania się pełnokrwistym artystą. „Zamknij się i graj na pianinie” to poruszająca historia ukazująca ciągły ruch i zmianę w karierze scenicznej Gonzalesa. Film pozwala nam lepiej zrozumieć zderzenie się jego megalomanii z wiecznym zwątpieniem w samego siebie.

W ramach akcji widzowie będą mogli oglądać następujące filmy: 7 kwietnia – „Zamknij się i graj na pianinie” w reżyserii Philippa Jedicke, 14 kwietnia – „Człowiek Delfin” Lefterisa Charitosa, 21 kwietnia – „Sól ziemi” Wima Wendersa i Juliano Ribeiro Salgado, oraz 28 kwietnia – „Duch Bauhausu” Nielsa Bolbrinkera i Thomasa Tielscha.

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Odbywa się w sześciu różnych miastach – Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i od tego roku także w Poznaniu. Siedemnasta edycja planowana jest na termin 4-13 września. O poprzednich edycjach pisaliśmy w artykułach pod linkiem.

Kamila Wojtkiewicz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Filmy z Millennium Docs Against Gravity w sieci
Proszę czekać..
Zamknij