Znaleziono 0 artykułów
11.12.2020

Frances McDormand: Buntowniczka na czerwonym dywanie

11.12.2020
(Fot. Getty Images)

Genialna aktorka, laureatka Oscara, jedna z czterech gwiazd okładek styczniowego „Vogue’a”, na czerwonym dywanie nigdy nie poddaje się utartym regułom.

Frances McDormand jako weteranka ceremonii wręczania przeróżnych nagród nigdy nie podąża za trendami, a zawsze bawi się modą. Jej podejście jest w Hollywood niesamowicie odświeżające. 

Po pierwsze, 64-latka wystrzega się standardowego połączenia sukni i szpilek. Jej stylizacje często mają bardziej casualowy charakter, a gdy już ubierze się elegancko, wybiera stroje fantazyjne. Jest zagorzałą przeciwniczką wysokich obcasów. W zeszłym roku McDormand pojawiła się na dwóch wydarzeniach ubrana we wzorzyste suknie Valentino z dopasowanymi do nich sandałami Valentino x Birkenstock,  udowadniając, że to, co wygodne, może być szykowne. 

Jej lekceważące podejście do mody nie dotyczy tylko ubrań i dodatków. McDormand przed obiektywami fotoreporterów stroi Wie, jak zrobić wrażenie, utrzymując pozycję czołowej buntowniczki. 

Oto 11 najlepszych momentów McDormand na czerwonym dywanie.

(Fot. Getty Images)

Po co obcasy, gdy można założyć Birkenstocki? Na festiwalu Rome Film Fest w 2019 roku McDormand szturmem zdobyła czerwony dywan, ubrana w suknię Valentino i pasujące do niej czerwone sandały Valentino x Birkenstock.

(Fot. Getty Images)

Do dwóch razy sztuka! McDormand znowu ubrała ulubione sandały Valentino x Birkenstock, tym razem na galę wręczenia Oskarów w 2019 roku. Czerwoną suknię Valentino połączyła z sandałami w żółto-zielonym odcieniu. 

(Fot. Getty Images)

Na Met Galę w 2018 roku, której tematem były „Ciała niebieskie”, McDormand założyła zasłaniające twarz nakrycie głowy, połączone ze spektakularną peleryną od Valentino. 

(Fot. Getty Images)

Na projekcji „Trzech billboardów za Ebbing, Missouri”, która miała miejsce w Wenecji w 2017 roku, McDormand włóczyła się po czerwonym dywanie.

(Fot. Getty Images)

Totalny odjazd! Na pokazie tego samego filmu w Wenecji w 2017 roku, McDormand dała czadu w dżinsowej koszuli, szerokich dżinsowych spodniach i sandałach na platformach. 

(Fot. Getty Images)

Jak nosić sneakersy? Na maksa! McDormand jest przeciwniczką szpilek, więc podczas rzymskiego Festa del Cinema w 2015 roku na czerwony dywan założyła masywne sneakersy Marni, łącząc je z kobaltowym płaszczem, wzorzystą koszulą i spodniami. 

(Fot. Getty Images)

Suknia jest bezpieczną opcją na premierę, ale McDormand udowodniła, że płaszcz, sweter i dżinsy mogą wyglądać równie dobrze podczas prezentacji „Na wzgórzach Hollywood” w Nowym Jorku, która odbyła się na początku stulecia. 

(Fot. Getty Images)

Gala Tony Awards słynie z blichtru i uroczystej atmosfery. Ale w 2011 roku McDormand odbierała nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w sztuce teatralnej w mało oficjalnym stroju – krótkiej dżinsowej kurtce i sukience maksi w paski. 

(Fot. Getty Images)

Na przyjęciu oskarowym „Vanity Fair” w roku 2001, McDormand zignorowała morze zdobionych cekinami sukien i wybrała białą kreację oraz elegancką broszkę. Czasem mniej znaczy o wiele więcej. 

(Fot. Getty Images)

Wybierając się na oskarowy lunch w 2001 roku, McDormand po raz kolejny zostawiła suknię w domu, by na tle słynnej złotej statuetki pokazać się w T-shircie z grafiką. Na jej koszulce widniał napis: „El Diablo's Seven Sins Lounge”.  

(Fot. Getty Images)

Wybierając się na rozdanie Oskarów, warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych! McDormand w 1998 roku połączyła swoje z czerwoną slip dress i haftowanym kaftanem z siateczki. 

Oryginalny tekst pojawił się na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij