Znaleziono 0 artykułów
11.04.2023

Ugg x Victor Wong: Sandały (nie) dla każdego

11.04.2023
Futrzane sandały marki Ugg we współpracy z chińskim projektantem Victorem Wongiem (Fot. Materiały prasowe @victorwongofficial)

Australijska marka Ugg po raz kolejny podzieliła Internautów. Po watowanych uggach, nadszedł czas na futrzane sandały ozdobione imitacją palców stóp. Model powstał we współpracy z chińskim projektantem Victorem Wongiem.

Marka Ugg powstała pod koniec lat 70. XX wieku, ale największą popularność zyskała w okresie milenijnym. To właśnie wtedy, takie gwiazdy jak Paris Hilton, Sienna Miller i Kate Moss, nosiły watowane buty z zamszu podszyte barankowym ociepleniem. Trzy dekady później kontrowersyjny model obuwia powrócił do łask, a na ulicach wielkich miast zagościły dzięki Belli Hadid, Duy Lipy i Emily Ratajkowski.

Australijski brand korzysta z ponownej popularności. Jesienią 2022 roku na rynku pojawiła się nieziemsko wygodna kanapa, zaprojektowana przez Harryego Nurieva z Crosby Studio. Teraz nadszedł czas na kolejną współpracę. Victor Wong, laureat nagrody Creative Impact Award dla wschodzących chińskich kreatorów mody, wymyślił dla marki nowy model obuwia. Artysta połączył futrzane sandały z odlewami imitującymi kształt ludzkich palców od stóp. Projekt występuje w dwóch odcieniach: liliowo-srebrnym i beżowo-złotym.

Ten model idealnie wpisuje się w trend na kontrowersyjne obuwie. Do tego rodzaju projektów można zaliczyć chodaki marki Crocs, Birkenstocki i timberlandy na szpilkach. Niedawno do grona brzydkich butów dołączyły Big Red Boots marki MSCHF wyglądające, jakby należały do Astro Boya z japońskiej animacji lub małpki z bajki „Dora poznaje świat”.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Ugg x Victor Wong: Sandały (nie) dla każdego
Proszę czekać..
Zamknij