Znaleziono 0 artykułów
19.06.2024

„Gwiazd naszych wina” i inne wzruszające filmy romantyczne na Netflixie

19.06.2024
Wzruszające opowieści o pierwszych zauroczeniach i pięknych love story to świetny pomysł na weekendowy wieczór. (Fot. materiały prasowe)

„Gwiazd naszych wina”, jeden z najpiękniejszych filmów o miłości ostatnich lat, właśnie trafił na Netflixa. Z tej okazji wybieramy inne, wzruszające romanse dostępne platformie. W sam raz na weekendowy seans.

Film „Gwiazd naszych wina”, adaptacja bestsellerowej powieści Johna Greena, trafił do kin dokładnie dekadę temu. Mimo upływu lat piękne love story dwójki młodych ludzi wciąż wzrusza i pokrzepia. To jeden z tych filmów, które pomagają uwierzyć w miłość – i po raz pierwszy, i na nowo.

„Gwiazd naszych wina” to wzruszająca historia pięknej miłości

Romantyczna historia śledzi losy Hazel (Shailene Woodley) i Gusa (Ansel Elgort). Nastolatkowie poznają się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka i szybko odnajdują wspólny język. Łączy ich sarkastyczne poczucie humoru i miłość do książek, w szczególności powieści Petera van Houtena (Willem Dafoe). Hazel od dawna marzy, by spotkać ukochanego autora. Zauroczony Gus postanawia jej w tym pomóc.

„Gwiazd naszych wina” to wzruszająca historia pięknej miłości. (Fot. materiały prasowe)

Ekranizacja powtórzyła sukces powieści, a produkcję chwalono za czarującą reprezentację pierwszych zauroczeń i autentycznej miłości młodych ludzi. Nic więc dziwnego, że gdy romantyczna historia trafiła na Netflixa, natychmiast znalazła się na liście najpopularniejszych tytułów.

Smutne filmy o miłości podobne do „Gwiazd naszych wina”

Jeśli seans tej wzruszającej historii za wami, wybraliśmy pięć innych, poruszających serce filmów, które znajdziecie na platformie.

„Pamiętnik”

(Fot. materiały prasowe)

Pochodzący z różnych światów Noah i Allie (Ryan Gosling i Rachel McAdams) próbują być razem mimo przeciwności losu. Historię ich miłości poznajemy z perspektywy starzejącego się bohatera, który opowiada ją tracącej pamięć żonie.

„Narodziny gwiazdy”

(Fot. materiały prasowe)

Szósta ekranizacja „Narodzin gwiazdy”, przez niektórych uznawana za tą najlepszą, to historia młodej Ally (Lady Gaga) i dojrzałego muzyka (Bradley Cooper), którzy odkrywają w sobie bratnie dusze. Połączy, a potem podzieli, ich miłość do muzyki.

„Rzeźbiarz łez”

(Fot. materiały prasowe)

Jeszcze jeden film o miłości dla młodzieży. To opowieść o zakazanej miłości dwójki sierot (Simone Baldasseroni i Caterina Ferioli), adoptowanych przez tę samą rodzinę. Nikę i Rigela łączy szczególna więź, która ma jednak swoje mroczne oblicze.

„Wszystkie jasne miejsca”

(Fot. materiały prasowe)

Theodore i Violet (Justice Smith i Elle Fanning) poznają się w najmroczniejszym momencie swojego nastoletniego życia. Oboje zmagają się z depresją i nie potrafią odnaleźć się w dawnej codzienności. Wspólnie spędzony czas pomaga im odkryć w sobie światełko nadziei na inną przyszłość.

„Znachor”

(Fot. materiały prasowe)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Kultowy romans śledzi losy profesora Rafała Wilczura (Leszek Lichota), który traci pamięć i rozpoczyna życie na marginesie lokalnej społeczności. Po latach niespodziewanie spotyka swoją córkę (Maria Kowalska).

Zobacz także:

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Gwiazd naszych wina” i inne wzruszające filmy romantyczne na Netflixie
Proszę czekać..
Zamknij