Znaleziono 0 artykułów
12.04.2024

Kreacja Hunter Schafer inspirowana „Gwieździstą nocą” van Gogha

12.04.2024
(Fot. Getty Images)

Gdyby w 2024 roku artyści pokoju Johna Everetta Millais’a czy Dantego Gabriela Rossettiego poszukiwali muzy, odnaleźliby ją w postaci Hunter Schafer, która nie tylko dzieło sztuki może współtworzyć, ale przede wszystkim je nosić. Po upstrzonej metalowymi peoniami sukni rzeźbie z trasy promocyjnej filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” czy tej Schiaparelli, przypominającej zdjęte ze stelażu płótno, udowodniła to kreacją Marni. W niebieskiej sukience aktorki z gali „GQ” internauci doszukują się inspiracji pracami Vincenta van Gogha.

Na przełomie XIX i XX wieku powstało przynajmniej kilkanaście obrazów, pejzaży i szkiców, które dziś plasujemy wśród tych najsłynniejszych „Gwieździsta noc” Vincenta van Gogha bez wątpienia znajduje się w ścisłej czołówce.

Na gali „GQ” Hunter Schafer pojawiła się w niebanalnej sukience Marni

Malujące się na niebie nad Arles burzowe smugi, migoczące gwiazdy, niezliczone odcienie niebieskości, od błękitu po niemal czarne indygo i postimpresjonistyczne pociągnięcia pędzla, musiały zainspirować dyrektora kreatywnego Marni Francesco Risso, bo projektant, personalizując sukienkę z kolekcji na jesień-zimę 2024 dla Hunter Schafer, jak wprawny plastyk, oblepił jedwabistą tkaninę grubą warstwą farby.

(Fot. Getty Images)

Niebieskooka piękność Hunter Schafer w niebieskiej sukience. To już nie moda, a sztuka

Błękitna kreacja gwiazdy „Euforii” z gali „GQ” miała piękny krój w stylu lat 60., do złudzenia przypominający suknię Marilyn Monroe, w której ta zaśpiewała słynne „Happy Birthday, Mr. President”. Dopasowana góra eksponowała dekolt i ramiona, dół formował talię i biodra. Z kolei prosta, kolumnowa spódnica prowadziła wzrok prosto do wychylających się spod rąbka czółenek, również, jak paleta malarska, pokrytych grubą warstwą farby. Całość dopełniły subtelne kolczyki, ascetyczny manicure i niewielka praca malarzy-makijażystów, którzy za przykładem prerafaelitów, ubarwili policzki i usta Hunter najróżniejszymi tonami różu i brzoskwini. 

Zobacz także

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Kreacja Hunter Schafer inspirowana „Gwieździstą nocą” van Gogha
Proszę czekać..
Zamknij