Znaleziono 0 artykułów
16.01.2020

Instagram będzie usuwał wyretuszowane zdjęcia

16.01.2020
(Fot. Edward Berthelot/Getty Images)

Wedle doniesień portalu TechRadar, należąca do Facebooka aplikacja będzie wykrywać i usuwać posty obrabiane w programach graficznych. Kontrola to kolejny etap walki z rozpowszechnianiem fałszywych informacji.

Instagram już od roku testuje ukrywanie liczby polubień pod zdjęciami, m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Brazylii i Nowej Zelandii. Stopniowo kolejne kraje zostaną objęte programem. W październiku należąca do Facebooka aplikacja usunęła filtry związane z chirurgią estetyczną. Celem wszystkich tych działań ma być poprawa jakości medium, a w efekcie stworzenie bezpiecznego środowiska dla jego użytkowników, w szczególności tych najmłodszych.

Interesting seeing this pop up for the first time when scrolling the main Instagram feed. Looks like Instagram x...

Posted by Toby Harriman on Friday, January 10, 2020

 

Kolejnym etapem zmian było wprowadzenie oznaczeń dotyczących „treści wrażliwych”, którymi oznaczano posty, a później również wiadomości uznane za obraźliwe lub mogące wywołać „silną reakcję emocjonalną”. Teraz, jak donosi portal TechRadar, Instagram będzie wyszukiwał i oznaczał lub usuwał zdjęcia modyfikowane w programach graficznych, takich jak Photoshop. Materiały tego typu zostaną oznaczone jako „fałszywe”.

Nowa funkcja podzieliła internautów. Część użytkowników przyklasnęło decyzji Facebooka, wskazując na konieczność walki z dezinformacją, szczególnie w dobie postprawdy i trollingu. Sceptycy uważają jednak, że to przejaw kontroli i cenzury publikowanych treści. Wedle doniesień, nadzór miałby objąć nie tylko modyfikowane fotografie, ale również cyfrowe dzieła sztuki, a nawet memy. Na razie Facebook nie zajął stanowiska w sprawie.

Julia Właszczuk
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Instagram będzie usuwał wyretuszowane zdjęcia
Proszę czekać..
Zamknij