Znaleziono 0 artykułów
05.05.2023

Księżna i książę Walii świętują koronację Karola III jak typowi londyńczycy

05.05.2023
Fot. Getty Images

Londyńczycy z ekscytacją wypatrują już soboty 6 maja, kiedy to odbędzie się uroczysta koronacja ich nowego króla, Karola III. Księżna i książę Walii wspólnie z mieszkańcami stolicy zainaugurowali świętowanie i zrobili to w iście lokalnym stylu: w pubie. Fanom rodziny królewskiej nie umknęła stylizacja księżnej w kolorach brytyjskiej flagi i złożona z elementów, które nosiła już wcześniej.

Wizyta Williama i Kate w pubie w londyńskim Soho nie miała wyłącznie na celu zainaugurowania świętowania koronacji Karola III w charakterystycznym dla Brytyjczyków stylu. Księżna i księża Walii spotkali się z przedstawicielami branży gastronomicznej, by posłuchać, jak przygotowują się do uroczystości i jakie nadzieje wiążą z tego typu wydarzeniem.

Książęca para do pubu Dog & Duck przyjechała metrem, a konkretnie linią Elizabeth, nazwaną na cześć zmarłej we wrześniu ubiegłego roku królowej Elżbiety II. Patriotyczna była także stylizacja księżnej Kate, utrzymana w kolorach brytyjskiej flagi. Do barw Union Jack nawiązywał czerwony płaszcz z niebieską podszewką od Eponine London i biała koszulowa sukienka marki Suzannah. Nie dość, że oba te elementy pochodziły z kolekcji brytyjskich marek, to jeszcze były już noszone przez Kate wcześniej. W płaszczu księżna pojawiła się podczas obchodów Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety w Cardiff w 2022 r., a sukienkę założyła na turniej Wimbledon w 2019 r.

Koronacja króla Karola III zaplanowana jest na sobotę 6 maja, a zwieńczy ją uroczysty koncert następnego dnia.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij