Znaleziono 0 artykułów
19.09.2022

Karol III z Williamem i Harrym w orszaku żałobnym

19.09.2022
Fot. Getty Images

W poniedziałek 19 września świat żegna zmarłą królową Elżbietę II. W kondukcie pogrzebowym za trumną brytyjskiej monarchini z pałacu westminsterskiego do opactwa westminsterskiego przeszli król Karol III z książętami Williamem i Harrym. Obraz ten przywołuje na myśl wydarzenia sprzed 25 lat, kiedy żegnali Lady Di. 

Konduktowi pogrzebowemu, który przed południem wyruszył z Westminster Hall, gdzie przez ostatnich kilka dni wystawiona była trumna Elżbiety II, przewodniczył król Karol III. W drodze do opactwa westminsterskiego towarzyszyło mu rodzeństwo oraz książęta William i Harry. Obraz ten przywołuje wspomnienia – w 1997 roku ojciec z synami żegnał księżną Dianę, która zginęła w wypadku samochodowym. 

Fot. Getty Images

Gdy orszak żałobny dotarł do opactwa westminsterskiego, dołączyły do niego księżna Kate z księciem George’em i księżniczką Charlotte (uznano, że czteroletni książę Louis jest za mały, by wziąć udział w uroczystościach) oraz księżna Meghan. Po nabożeństwie kondukt wyruszył w kierunku Wellington Arch, nieopodal pałacu Buckingham. Tam trumna zostanie przeniesiona do karawanu, którym zostanie przewieziona do zamku w Windsorze. W kaplicy św. Jerzego królowa Elżbieta II zostanie pochowana u boku księcia Filipa.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij