Znaleziono 0 artykułów
18.05.2022

Elżbieta II otworzyła stację metra w Londynie

18.05.2022
(Fot. Getty Images)

Królowa Elżbieta II powróciła do pełnienia oficjalnych obowiązków. Monarchini wybrała się na stację metra Paddington w Londynie, gdzie otworzyła budowaną od 2009 roku linię Elizabeth. 

Nowa linia metra „Elizabeth” zostanie otwarta dla pasażerów pod koniec maja. Elżbieta II pojawiła się na otwarciu trasy, ubrana w jeden ze swoich klasycznych, monochromatycznych strojów. Królowa miała na sobie żółty płaszcz, spod którego wystawała żółto-zielona sukienka, oraz kapelusz w tym samym kolorze. Do tego Jej Wysokość założyła czarne półbuty i torebkę. Do Elżbiety dołączył jej najmłodszy syn, książę Edward, który miał otworzyć linię, gdyby jego matka nie mogła się tam pojawić. Jeszcze do niedawna królowa miała problemy z poruszaniem się. Z tego powodu nie mogła uczestniczyć w otwarciu parlamentu. Stan zdrowia monarchini poprawił się jednak na tyle, że była w stanie wziąć udział w dwóch ważnych wydarzeniach, Royal Windsor Horse Show i uroczystości z okazji jej Platynowego Jubileuszu, 70. rocznicy koronacji.

Grafik królowej w nadchodzących tygodniach będzie dość napięty, bo na początek czerwca zaplanowano uroczystości Trooping the Colour.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij