Znaleziono 0 artykułów
09.01.2024

Najlepsze miniseriale do obejrzenia w jeden weekend

09.01.2024
Przedstawiamy najlepsze miniseriale Netflixa, HBO Max, Apple TV+, Prime Video, SkyShowtime i Disney+. (Fot. materiały prasowe)

Zamknięta forma, wciągająca historia i gwiazdorska obsada – wzorowy miniserial ogląda się jak dobry film w odcinkach. Na osłodę długich zimowych wieczorów przygotowaliśmy zestawienie najlepszych limitowanych serii, od których nie będziecie mogli się oderwać.

Najlepsze miniseriale Netflix

„Awantura”: Dwa światy

Danny (Steven Yeun) ciężko pracuje, by związać koniec z końcem. Mimo to życie wciąż rzuca mu kłody pod nogi. Amy (Ali Wong) tymczasem wszystko przychodziło z łatwością. Może się wydawać, że ma wszystko, o czym marzyła, nie potrafi jednak uwolnić się ze złotej klatki. Gdy drogi bohaterów się krzyżują, coś w nich pęka, a obcy sobie ludzie z dnia na dzień stają się największymi wrogami.

Wybieramy miniseriale Netflixa, które warto zobaczyć. (Fot. materiały prasowe)

„Królowa Charlotta”: Miłość ponad podziałami

Miniserial Netflixa z uniwersum „Bridgertonów” to inspirowana prawdziwą historią opowieść o życiu królowej Charlotty (India Ria Amarteifio), jej drodze do tronu oraz małżeństwie z królem Jerzym III (Corey Mylchreest), które dały początek pięknej historii miłosnej i zmianom na brytyjskim dworze. To dzięki nim wśród śmietanki towarzyskiej czasów regencji brylują książę Simon i debiutantka Daphne.

„Grace i Grace”: Opowieść pokojówki

Kanada, XIX wiek. Psychiatra dr Simon Jordan (Edward Holcroft) ma orzec, czy Grace (Sarah Gadon), pokojówka oskarżona o morderstwo pracodawców, jest poczytalna. Gdy podczas serii spotkań Grace opowiada o swoim życiu, Simonowi coraz trudniej przychodzi oddzielanie prawdy od fikcji. Adaptacja powieści Margaret Atwood, autorki „Opowieści podręcznej”, w wydaniu Mary Harron to jeden z najlepszych thrillerów na platformie.

(Fot. materiały prasowe)

„Gambit królowej”: Droga na szczyt

Po wypadku samochodowym, w którym ginie jej matka, Beth Harmon (Anya Taylor-Joy) trafia do katolickiego sierocińca dla dziewczynek. Uczy się tam dobrych manier, łykając codzienną dawkę leków uspokajających. Ucieczką od ponurej rzeczywistości jest gra w szachy, w którą wprowadza ją woźny, pan Shaibel (Bill Camp). Niezwykły talent dziewczyny pomaga jej wspiąć się na szczyt. Czeka tam na nią jednak wiele zagrożeń.

„Maniac”: Eksperyment na żywym organizmie

Jeden z najbardziej niedocenionych seriali Netflixa w historii śledzi dwoje nieznajomych, Annie (Emma Stone) i Owena (Jonah Hill), którzy biorą udział w eksperymentalnych badaniach klinicznych – testują antydepresant nowej generacji. Szybko okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Najlepsze miniseriale HBO Max

„Czarnobyl”: Prawdziwa katastrofa

Poruszający miniserial HBO inspirowany reportażem Swietłany Aleksijewicz „Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości” opowiada o jednej z największych tragedii w historii Ukrainy – awarii elektrowni jądrowej w 1986 roku. Mistrzowsko zrealizowana produkcja przedstawia skutki katastrofy jądrowej, stając się alegorią ZSRR jako kolosa na glinianych nogach.

Miniserial HBO Max, który wciąga bez reszty? Oto nasi faworyci. (Fot. materiały prasowe)

„Sceny z życia małżeńskiego”: Miłość bez złudzeń

Udany remake klasyka Ingmara Bergmana śledzi losy Miry i Jonathana (Jessica Chastain i Oscar Isaac), typowego małżeństwa – nie zawsze szczęśliwego, uwikłanego w sieć kłamstw i niedomówień, niechybnie zmierzającego ku rozpadowi. Nie znaczy to jednak, że w „Scenach z życia małżeńskiego” brakuje miłości. Wręcz przeciwnie, podobnie jak w „Historii małżeńskiej” odarto ją ze złudzeń i filmowych fantazji.

„Mogę cię zniszczyć”: Głos pokolenia

Za sprawą debiutanckiej książki Arabella (Michaela Coen) stała się głosem pokolenia. Wiele czytelniczek utożsamia się z jej światem – autorka ma przyjaciół, kochanków, zamiłowanie do lekko imprezowego życia i traumatyczne doświadczenie gwałtu, który stał się momentem zwrotnym w jej życiu. „Mogę cię zniszczyć” to wierny obraz rzeczywistości nowego pokolenia. Bez moralizatorstwa i epatowania skandalem.

(Fot. materiały prasowe)

„Zmokłe psy”: Współczesna rodzina

Costello (Daisy May Cooper), samodzielna mama małej Iris (Fleur Tashjian), ledwie wiąże koniec z końcem. W końcu obie lądują na ulicy. Z opresji ratuje ich Selby (Jack Farthing), który przyjmuje je pod swój dach. Costello i Selby, nieuleczalny romantyk szukający mężczyzny swojego życia, stworzą dla Iris wymykającą się schematom rodzinę.

„Schody”: Morderstwo doskonałe

Michael Peterson (Colin Firth) jest wziętym autorem kryminałów, wzorowym ojcem i mężem. A przynajmniej takie sprawia wrażenie. Do czasu, gdy zostaje oskarżony o morderstwo żony (Toni Collette). Zdruzgotany Michael przekonuje, że to był wypadek, a Kathleen sama spadła ze schodów. Nie wszyscy wydają się jednak przekonani do jego wersji wydarzeń. „Schody” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami miniserial, o którym trudno zapomnieć.

Najlepsze miniseriale Apple TV+

„Rozdzielenie”: Po drugiej stronie lustra

„Rozdzielenie” to miniserial oparty na koncepcie równie śmiesznym, co strasznym. Bohaterowie wiodą dwa równoległe życia: jedno w pracy, drugie poza nią. W biurze nie pamiętają, kim są prywatnie, po godzinach zapominają, co robią za biurkiem. A robią rzeczy niezbyt przyzwoite. Satyra na globalne korporacje w gwiazdorskiej obsadzie z Adamem Scottem, Christopherem Walkenem i Patricią Arquette na czele.

Świetny miniserial kryminalny, adaptacja powieści w duchu science fiction i serial zainspirowany historią z życia wziętą – podpowiadamy, co warto obejrzeć na Apple TV+. (Fot. materiały prasowe)

„Odmieniec”: Współczesna odyseja

Adaptacja bestsellerowej powieści Victora LaValle’a to współczesna baśń dla dorosłych, której bohater, niczym Odyseusz, przemierza Nowy Jork w poszukiwaniu nurtujących go odpowiedzi. Na czele obsady stanął LaKeith Stanfield, gwiazdor takich produkcji, jak „Atlanta”, „Judasz i Czarny Mesjasz” czy „Sorry to Bother You”. Partnerują mu Clark Backo, Adina Porter i Samuel T. Herring.

„Silos”: Klaustrofobiczna dystopia

Postapokaliptyczna przyszłość. Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, a jedyni ocalali wiodą ascetyczne życie w podziemnym bunkrze. Odcięci od świata muszą polegać na sobie i na ograniczonych zasobach. Dlatego złamanie obowiązujących zasad równa się wygnaniu. Juliette (Rebecca Ferguson) zaczyna podejrzewać, że tutejsze elity nie mówią mieszkańcom tytułowego silosu całej prawdy.

Najlepsze miniseriale Disney+

„A Murder at the End of the World”: Zagadka do rozwikłania

Darby Hart (Emma Corrin), zdolna hakerka i aspirująca detektywka, wraz z ośmioma innymi osobami zostaje zaproszona do odciętej od świata posiadłości ekscentrycznego miliardera Andy’ego (Clive Owen). Gdy jeden z uczestników wyjazdu ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, Darby rozpoczyna wyścig z czasem, by znaleźć mordercę, nim ten uderzy znowu.

Dobre miniseriale kryminalne i spektakularne produkcje kostiumowe to specjalność Disney+. (Fot. materiały prasowe)

„Gęsia skórka”: Tajemnice z przeszłości

Bohaterami serii jest piątka licealistów, którzy postanawiają rozwiązać owiane tajemnicą morderstwo nastolatki sprzed trzech dekad. Ku swojemu przerażeniu odkrywają, że w sprawę mogą być zamieszani ich rodzice. Spokojnie, nie jest to drugie „Riverdale”. Widzowie pokochali „Gęsią skórkę” za kameralny klimat i wciągające tajemnice.

„Andor”: Science fiction moralnego niepokoju

„Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” to jeden z najlepszych filmów z uniwersum „Gwiezdnych wojen”, a Cassian Andor (Diego Luna) jeden z jego najciekawszych bohaterów. Nic więc dziwnego, że wcześniejsze losy rebelianta okazały się świetnym materiałem na miniserial. „Andor” skupia się na motywacjach, lękach i życiu wewnętrznym bohatera, który naprawdę jest człowiekiem z krwi i kości, w przeciwieństwie do wielu postaci zaludniających wyobraźnię George’a Lucasa. 

Najlepsze miniseriale SkyShowtime

„The Curse”: Prawda ekranu

Twórca serialu Nathan Fiedler bawi się konwencją reality show, zacierając granice między rzeczywistością i fikcją oraz burząc czwartą ścianę, a to wszystko z pomocą Emmy Stone. Duet gra nowożeńców, Whitney i Ashera Sieglów, którzy próbują przekonać do swojej wizji ekologicznego życia mieszkańców zubożałego miasteczka Española w Nowym Meksyku. Ich plany krzyżuje jednak Dougie (Benny Safdie), ekscentryczny producent, który widzi w ich historii doskonały materiał na reality show, oraz tajemnicza dziewczynka, która rzuca na Ashera tytułową klątwę.

Wybieramy najlepsze miniseriale dostępne na SkyShowtime i innych platformach VOD. (Fot. materiały prasowe)

„Poker Face”: Supermoce

Natasha Lyonne, twórczyni „Russian Doll”, i Rian Johnson, reżyser serii „Na noże”, nakręcili jeden z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat. Produkcja śledzi losy Charlie (Lyonne), która posiada niezwykłą zdolność – zawsze przeczuwa, gdy jej rozmówca kłamie. Przez talent narobiła sobie wrogów, więc musi uciekać. Gdy trafia na trop mordercy, postanawia wykorzystać swoją supermoc, by zatrzymać sprawcę.

„Pierwsza dama”: Żony prezydentów

Historia Stanów Zjednoczonych opowiedziana z perspektywy pierwszych dam: Eleonor Roosevelt (Gillian Anderson), Betty Ford (Michelle Pfeiffer) i Michelle Obamy (Viola Davis), które starają się zmieniać świat, wpływać na najważniejsze decyzje polityczne i zajmować się rodziną.

Najlepsze miniseriale Prime Video

„Rój”: Obsesja Dre

Dni Dre (Dominique Fishback) upływają na rozmowach z przyjaciółką i słuchaniu kawałków ulubionej artystki Ni’Jah, wzorowanej zresztą na Beyoncé. Dziewczyna zrobiłaby dla idolki wszystko. Dosłownie wszystko. Gdy świat Dre zaczyna chwiać się w posadach, nastolatka zmienia się w seryjną morderczynię, której nikt nie jest w stanie zatrzymać. Nawet ona sama.

Oto nasz wybór najlepszych seriali limitowanych na Prime, Showtime i innych platformach streamingowych. (Fot. materiały prasowe)

„Daisy Jones and the Six”: Miłość i muzyka

Adaptacja bestsellerowej powieści Taylor Jenkins „Daisy Jones and The Six”. Serial opowiada historię powstania, sukcesu i upadku fikcyjnego zespołu rockowego (wyraźnie inspirowanego Fleetwood Mac) z lat 70. XX wieku. W rolę tytułowej Daisy wcieliła się wnuczka Elvisa Presleya, Riley Keough. Gratka nie tylko dla fanów muzycznych produkcji.

„Nierozłączne”: Portret podwójny

W remake’u kultowego thrillera Davida Cronenberga „Nierozłączni” Rachel Weisz wciela się w identyczne bliźniaczki, Elliot i Beverly Mantle. Siostry pracują razem nad technologią, która może zrewolucjonizować współczesną medycynę, w szczególności położnictwo. Aby dopiąć swego, nie cofną się przed niczym, w szczególności skrzywdzeniem siebie nawzajem.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij