Znaleziono 0 artykułów
15.06.2020

Najzabawniejsze komedie z lat 90. na Netfliksie

15.06.2020
„Clueless. Słodkie zmartwienia” (Fot. East News)

Lata 90. są ciągle w modzie. Dla tych, którzy chcą wiedzieć nie tylko, co wtedy noszono, ale też, z czego się śmiano, przygotowaliśmy listę filmowych komedii. Wszystkie można znaleźć na Netfliksie.

„Clueless. Słodkie zmartwienia”

 

Z pewnością najbardziej stylowa komedia ostatniej dekady XX wieku. Minispódniczki w kratę, dopasowane żakiety i podkolanówki – stylizacje filmowej Cher, stworzone przez Monę May, do dziś inspirują. Dzięki momentami banalnej fabule, przerysowanym postaciom i beztroskiemu klimatowi lat 90. „Clueless” sprawdza się, gdy nie dopisuje humor.

„Uczniowska balanga”

 

Grupa licealistów świętuje ostatni dzień szkoły. Nim jednak zamkną ten rozdział życia jako seniorzy otrzymują prawo do przeprowadzenia otrzęsin przyszłym pierwszakom. Po dopełnieniu obowiązków, pozostaje już tylko szalona zabawa. W przeniesionej do lat 70. produkcji Richarda Linklatera, reżysera trylogii „Przed wschodem słońca”, wystąpiły przyszłe gwiazdy Hollywood – Ben Affleck, Milla Jovovich i debiutujący na ekranie Matthew McConaughey.

„Mój chłopak się żeni” (Fot. East News)

„Mój chłopak się żeni”

 

Julianne i Michael znają się od dzieciństwa. Kiedyś próbowali być parą, ale ich związek nie wytrzymał próby czasu. Zostali więc przyjaciółmi, jednak gdy Michael oświadcza się swojej nowej dziewczynie, Kimberly, do Julianne dociera, że nadal go kocha. Postanawia za wszelką cenę zapobiec małżeństwu. W rolach głównych ikony lat 90. – Julia Roberts i Cameron Diaz.

„Szczury z supermarketu”

 

Brodie i T.S przyjaźnią się od lat. Ich głównym zajęciem jest łażenie po galeriach handlowych lub po prostu robienie niczego. Ich podejście do życia szybko zniechęca ich dziewczyny, Bradi i Rene, które postanawiają z nimi zerwać. Zaskoczeni przyjaciele próbują odzyskać ich względy. Z pomocą przybywają ich zakręceni znajomi. W rolach głównych, m.in. Shannen Doherty, Claire Forlani i Jason Lee.

„Czy to ty, czy to ja” (Fot. East News)

„Czy to ty, czy to ja”

 

Propozycja dla tych, którzy tak jak ja dorastali oglądając kolejne filmy z bliźniaczkami Olsen na ekranie. Od pewnego czasu na Netfliksie znaleźć można „Czy to ty, czy to ja”, jedną z najbardziej znanych komedii z ich udziałem. Film śledzi losy dwóch identycznych, ale pochodzących z różnych światów dziewczynek, które przygotowują misterny plan odmiany życia. Komedia uroczo beztroska i lekka.

„Rodzina Addamsów”

 

Słynna seria komiksów o ekscentrycznej, mieszkającej na odludziu rodzinie doczekała się kilkunastu adaptacji, a najbardziej znaną pozostaje ta z 1991 roku. W rolach głównych wystąpili, m.in. Anjelica Huston, Raul Julia i młodziutka Christina Ricci. Choć zaraz po premierze „Rodzinę Addamsów” nagrodzono Złotą Maliną, to filmowi antybohaterowie, czarny humor i groteska zapewniły mu status komedii kultowej. Propozycja dla całej rodziny.

„Beksa” (Fot. East News)

„Beksa”

 

Ona jest dziewczyną z dobrego domu, on – chłopakiem z marginesu. Mimo tych różnic zakochują się w sobie. Na drodze do szczęścia Alisson i Wade’a, zwanego Beksą, stanie rodzina dziewczyny. Komedia romantyczna z Amy Locane i ówczesnym bożyszczem nastolatek, Johnnym Deppem w rolach głównych, to musicalowa wersja „Romea i Julii” przeniesiona w realia i estetykę lat 50.

„Tupiąc i wrzeszcząc”

 

Debiutancki film Noah Baumbacha, który ponad 20 lat później, powalczy o Oscara za „Historię małżeńską”. „Tupiąc i wrzeszcząc” śledzi losy Grovera, który po ukończeniu studiów, zamiast przeprowadzić się z ukochaną do Pragi, postanawia zamieszkać z przyjaciółmi. Choć bohaterowie Baumbacha są zagubieni i nie do końca wiedzą, co dalej robić, starają się nie tracić humoru i optymistycznie spoglądać w przyszłość.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij