Znaleziono 0 artykułów
21.10.2022

Kitten: Nowa marka nagich sukienek

21.10.2022
Fot. materiały prasowe

Gdy influencerka i redaktorka Camille Charriere pokazała na Instagramie zdjęcie w krótkiej naked dress, którą zestawiła z metalicznymi szpilkami z kokardą od Loewe, można było przypuszczać, że model z miejsca stanie się przebojem. Teraz projektantka Kate Bowman oficjalnie rusza z własną marką. Kitten jest dokładnie taka, jak sugeruje jej nazwa – frywolna, seksowna i zalotna. A w dodatku tworzona z poszanowaniem środowiska.

Kitten to ubrania na chwile, w których chcesz czuć się najprawdziwiej – to ubrania, w których chcesz tańczyć, całować się albo robić zdjęcia z przyjaciółmi – mówi o autorskiej marce Kate Bowman. Podobnie jak wielu młodych twórców, była modelka  postanowiła skupić się na jednym motywie – nagiej sukience.

Bowman stawia na projekty zalotne i fikuśne, uwodzicielskie i odważne. Kobieta Kitten jest „nieustraszona i ciekawa świata, ma otwarty umysł”. – Nie boi się pokazywać innym swojego prawdziwego oblicza – dodaje projektantka.

Fot. materiały prasowe

Bowman markę stworzyła z miłości do stylu vintage. Zalotne fasony postanowiła odszywać wyłącznie z tkanin pochodzących z deadstocku. Projektantka z dumą mówi o tym, że Kitten jest w stu procentach zrównoważonym konceptem. – Wszystkie nasze ubrania szyte są ręczne w Los Angeles. Nie podążamy za kalendarzem świata mody, wierzymy w wolny, dopracowany i świadomy proces. Projekty wypuszczamy do sprzedaży w limitowanych ilościach, a podczas produkcji nie emitujemy dwutlenku węgla, nie używamy plastiku, ani wody. We wszystkich aspektach działalności – od przygotowywania konstrukcji po wykończenie projektu – Bowman wykazuje eksperymentalne podeście.

Fot. materiały prasowe

W skład debiutanckiej kolekcji „initials k.b.” weszło dziewięć modeli utrzymanych w pudrowych odcieniach inspirowanych baletnicami, kwiatami i wróżkami. Wszystkie stylem nawiązują do vintage. – Wierzę w projektowanie ubrań, których nie trzeba wymieniać po kilku miesiącach, a towarzyszą nam w najważniejszych momentach w życiu – mówi.

Zdjęcia: Morgan Maher, Parker Hao
Włosy: Lauren Palmer Smith
Makijaż: Jaime Diaz
Modelki: Kate Bowman, Valentina Bilbao

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij