Znaleziono 0 artykułów
13.02.2024

Wszystko, co wiemy o nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego „Dom dobry”

13.02.2024
Wszystko, co wiemy o nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego „Dom dobry” (Fot. Getty Images)

Wojciech Smarzowski kolejny raz zabiera głos w dyskusji na ważne społecznie tematy. Reżyser znany z takich produkcji jak „Dom zły”, „Kler” czy „Wesele” wrócił na plan filmowy. Nowy film skupia się na problemie przemocy domowej. „Dom dobry” wejdzie do kin w przyszłym roku.

Fabuła najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego

Szczegóły fabuły filmu „Dom dobry” nie są na razie znane. Reżyser podzielił się jedynie informacją, że produkcja, której tytuł nawiązuje do jego filmu z 2009 roku „Dom zły”, skupi się na problemie przemocy domowej.  

Pierwsze zdjęcie z planu filmu „Dom dobry”

Zdjęcia do filmu „Dom dobry” wystartowały pod koniec stycznia i potrwają do kwietnia 2024 roku. Tymczasem w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu, na którym możemy zobaczyć reżysera przy pracy. 

Gwiazdorska obsada

W filmie pojawi się wiele znakomitych nazwisk. Na ekranie zobaczymy m.in. Tomasza Schuchardta, znanego z takich filmów jak „Jesteś Bogiem” czy „Wielka woda”, Agatę Turkot, która wystąpiła ostatnio w „Informacji zwrotnej”, Agatę Kuleszę, której aktorski warsztat mogliśmy podziwiać m.in. w „Róży”, Arkadiusza Jakubika, który zagrał także we wcześniejszych produkcjach Wojciecha Smarzowskiego: „Drogówce”, „Klerze”, „Weselu”, „Wołyniu”, „Domu złym", Marię Sobocińską, którą oglądaliśmy m.in. w „Wołyniu”, czy Andrzeja Konopkę, który zagrał m.in. w „Powidokach” czy filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Ekipa filmowa pracująca przy filmie „Dom dobry”

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Wojciech Smarzowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich reżyserów, za zdjęcia – Paweł Tybora („Doliny bogów"). Autorką scenografii jest Joanna Macha („Pokot”), za kostiumy odpowiada Magdalena Rutkiewicz-Luterek („Wołyń”), a za montaż - Krzysztof Komander („Forst”). Autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska ( „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wesele” i inne).

Produkcja

Film powstaje przy produkcji bydgoskiej firmy Lucky Bob, w której Wojciech Smarzowski pełni funkcję dyrektora kreatywnego. Producentami są Wojciech Gostomczyk i Janusz Hetman (m.in. „Pod Mocnym Aniołem”). Dystrybutorem jest Warner Bros Entertainment Polska, a współproducentem TVN Warner Bros Discovery.

Premiera filmu „Dom dobry”

Premiera nowego filmu Smarzowskiego zapowiadana jest na jesień 2025 roku.

Zobacz także:

Karolina Jaźwińska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego „Dom dobry”
Proszę czekać..
Zamknij