Znaleziono 0 artykułów
20.04.2020

Oglądaj najbardziej stylowe filmy w historii za darmo

20.04.2020
Audrey Hepburn w filmie "Szarada" (Fot. Collection Christophel / RnB/EAST NEWS)

Hedi Slimane, dyrektor kreatywny Celine, wybrał dziewięć niezapomnianych tytułów, które można oglądać na platformie Mubi. Na liście projektanta znalazły się takie produkcje jak „Szarada” z Audrey Hepburn i „Paryż, Teksas” Wima Wendersona.

W czasie kwarantanny powracamy do klasyków kina, nadrabiamy serialowe zaległości i odkrywamy nowości na platformach streamingowych. Z pomocą tym, którzy nie wiedzą, co obejrzeć, przychodzi wiele znanych osób ze świata kina, sztuki i mody. Do ich grona dołączył Hedi Slimane, francuski fotograf i dyrektor kreatywny Celine. We współpracy z platformą streamingową Mubi przygotował listę najbardziej stylowych filmów, które warto zobaczyć.

W zestawieniu Slimanego znalazło się dziewięć tytułów, w tym „Szarada” z Audrey Hepburn w ponadczasowych kreacjach Huberta de Givenchy z pięknym Paryżem w tle. Na liście znalazł się również „Paryż, Texas” w reżyserii Wima Wendersona, który za sprawą kostiumów Birgitty Bjerke nazywany jest jednym z najbardziej stylowych produkcji w historii kina.

Nastassja Kinski w filmie "Paryż, Teksas" (Fot. East News)

Wśród polecanych przez projektanta filmów znalazły się również „Czas Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli, „Persona” Ingmara Bergmana, „Nocny przypływ” Curtisa Harringtona, „Na zawsze Laurence” Xaviera Dolana i „Czerwona pustynia” Michelangelo Antonioniego.

Na liście Slimanego nie mogło zabraknąć również kilku francuskich produkcji. Spośród rodzimych produkcji projektant wybrał „Szalonego Piotrusia” Jean Luca-Godarda (ze wspaniałą Anną Kariną w roli głównej), „400 batów” François Truffauta i „W kręgu zła” Jean-Pierra Melvilla.

Mubi to platforma streamingowa dedykowana kinu artystycznemu i niezależnemu (choć nie tylko). Co miesiąc kuratorzy portalu wybierają 30 tytułów, które można oglądać przez kolejne 30 dni. Po upływie tego czasu, ich miejsce zajmują kolejne. Subskrypcja miesięczna kosztuje 32,99 zł. Platforma posiada również bezpłatny program dla studentów.

Wszystkie wybranego przed Hediego Slimane filmy można oglądać na Mubi bezpłatnie po rozpoczęciu 30-dniowego okresu próbnego. Listę projektanta można znaleźć pod linkiem.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij