Znaleziono 0 artykułów
19.04.2022

Palianytsia – platforma zakupowa z ubraniami ukraińskich projektantów

19.04.2022
Fot. Materiały prasowe

Powstała nowa platforma zakupowa z ubraniami ukraińskich projektantów. Na stronie palianytsia.co znajdziemy projekty takich marek jak Ksenia Schnaider, Poustovit, Dzhus, Alice K, Nebesite, Mashat, czy Norba. Projekt non-profit zainicjowany został przez wolontariuszy, a jego celem jest wsparcie lokalnych firm odzieżowych w czasie wojny. 

„Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, 24 lutego, wiele firm odzieżowych przestało funkcjonować. Ludzie zostali bez pracy, a niektórzy bez domów. Jak możesz im pomóc? Kupuj ukraińskie produkty i wesprzyj gospodarkę. Dzięki zamawianiu ubrań, marki dają pensje swoim pracownikom i płacą podatki. To bardzo proste” – czytamy na stronie Palianytsia. 

Na ukraińskiej platformie modowej każdy znajdzie coś dla siebie – od streetwear’u, przez biżuterię, po bieliznę. Niektóre z marek przekazują część dochodów na rzecz ukraińskiej armii i dostarczają żołnierzom ciepłą odzież wierzchnią, a zamiast produkować nowe kolekcje, szyją kamizelki kuloodporne. 

Nazwa projektu pochodzi od tradycyjnego, ukraińskiego chleba „palianytsia”. Wyraz jest trudny do wymówienia dla rosyjskich okupantów, dlatego Ukraińcy proszą żołnierzy o jego przeliterowanie, aby w ten sposób sprawdzić ich pochodzenie.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Palianytsia – platforma zakupowa z ubraniami ukraińskich projektantów
Proszę czekać..
Zamknij