Znaleziono 0 artykułów
23.06.2022

Pierwszy wspólny portret księżnej Kate i księcia Williama

23.06.2022
Fot. POOL/ SAMIR HUSSEIN

W czwartek 23 czerwca został odsłonięty pierwszy w historii wspólny portret Kate Middleton i księcia Williama autorstwa Jamiego Coretha. Dostojny obraz przedstawia małżeństwo w wieczorowych strojach. Szmaragdowa sukienka księżnej Cambridge sprawia, że choć sama zaineresowana spogląda gdzieś poza kadr, od jej postaci nie można oderwać wzroku.

Portrety przedstawiające członków rodziny królewskiej należą do wielowiekowej tradycji wszystkich monarchii na świecie, także brytyjskiej. Ostatnio mieliśmy okazję podziwiać obraz uwieczniający królową Elżbietę II, który wykonała z okazji jej Platynowego Jubileuszu polska malarka Barbara Kaczmarowska-Hamilton. Tym razem oglądamy dzieło Jamiego Coretha – wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego portrecisty, który uwiecznił młodszego pretendenta do tronu wraz z małżonką: księcia Williama i księżną Kate.

Jamie Coreth/Fine Art Commissions

Dzieło zachwyca głębią kolorów, ale to od księżnej Cambridge, która sama spogląda gdzieś poza ramy obrazu, nie można oderwać oczu. Wszystko za sprawą połyskującej, szmaragdowej kreacji – modelu Falconetti marki The Vampire’s Wife, za którą stoi projektantka Susie Cave. To dokładnie ta sama sukienka, w której Kate wybrała się w 2020 roku z wizytą do fabryki Guinnessa podczas pobytu w Dublinie. Można ten moment uznać za nieoficjalny początek miłości Middleton do mieniących się niesamowitym blaskiem cekinów w połączeniu z wyjątkowym odcieniem zieleni (w podobnej kreacji mogliśmy zobaczyć księżną Kate rok później na dobroczynnej gali Royal Variety Performance w Royal Albert Hall).

Pozując do obrazu, Kate do kreacji The Vampire’s Wife założyła pasujące odcieniem do sukienki buty od Manolo Blahnika, których mogłaby jej pozazdrościć sama Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”. Całość uzupełniała szlachetna biżuteria: broszka, bransoletka i kolczyki. William ma na sobie czarny dopasowany garnitur, koszulę w delikatnie miętowym odcieniu oraz krawat nawiązujący do koloru kreacji małżonki. Oboje, mimo oficjalnych okoliczności, wydają się czuć komfortowo w swoich rolach. – Chciałem pokazać ich w sposób, w którym wydają się zarówno zrelaksowani i dostępni, jak i eleganccy i dostojni – powiedział brytyjskiemu „Vogue’owi” autor obrazu.

Obraz znajduje się obecnie w Fitzwilliam Museum w Cambridge, muzeum tamtejszego uniwersytetu. Portret oficjalnie odsłonili dzisiaj rano jego bohaterowie – książę William i księżna Kate.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij