Znaleziono 0 artykułów
08.06.2022

Pokaz Chanel Métiers d'art 2022 we Florencji: Perły Adriatyku

08.06.2022
(Fot. materiały prasowe)

O tym jak wygląda miejsce, w którym powstają misterne hafty, plisy i biżuteryjne guziki zdobiące projekty Chanel, przekonaliśmy się podczas pokazu Métiers d'art w grudniu 2021 roku. Teraz, jeszcze dokładniej przyglądamy się efektom prac rzemieślników współpracujących z paryskim domem mody.

Pióra od Lemarié, kapelusze z Michel. Hafty pracowni Lesage, biżuteria od Georgesa Desruesa. Jak co roku kolekcją Métiers d'art Chanel składa hołd francuskim manufakturom współpracującym na co dzień z marką. Przy czym tym razem świętuje dwukrotnie.

(Fot. materiały prasowe)

Pokaz Pre-Fall 2022 po raz pierwszy zaprezentowano na początku grudnia 2021 roku w budynku Le19M, gdzie mieści się kilkanaście warsztatów kaletników, rękawiczników oraz modystów. Do wnętrz wprawdzie nas nie wpuszczono – wybieg rozstawiono w foyer, ale już same projekty zdradzały, że w głębi kryje się magia. Tej jeszcze dokładniej można było doświadczyć 7 czerwca 2022 roku podczas prezentacji linii w dawnym dworcu kolejowym Stazione Leopolda we Florencji. Miejscu nieprzypadkowym, bo raz, że rzemiosło jest wpisane w bogatą historię miasta (jeszcze w średniowieczu było ważnym ośrodkiem garbarstwa, futrzarstwa, sukiennictwa oraz jedwabnictwa), dwa – znacząca część produkcji odzieży i dodatków Chanel odbywa się właśnie we Włoszech.

(Fot. materiały prasowe)

Wchodząc na dworzec goście poruszali się wzdłuż czarnej wstążki przekształconej na końcu w wybieg. Modelki szły po nim w pantofelkach mary janes. Niby klasycznych, ale w streetwearowej aranżacji – wśród haftów inspirowanych graffiti, ekstremalnie krótkich spódniczek i logomanii. W pozornie ugrzecznione marynarki z tweedu wpleciono rockandrollowego ducha oraz punkowe inspiracje. Były: metaliczna skóra, spandeksowe kombinezony, nakładane warstwami sznury pereł, żakardy, tiul. W buntowniczych projektach rezonowała jednak szkolna poprawność. O tym, że otoczenie warsztatów Métiers d'art przywołuje nastoletnie wspomnienia, dyrektorka kreatywna Chanel Virginii Viard mówiła zresztą już niejednokrotnie. Dlatego też w dniu pokazu 240 uczniów okolicznych szkół zostało zaproszonych do Camere di Commercio, by wziąć udział w spotkaniu prowadzonym przez Penélope Cruz, Caroline de Maigret oraz prezesów domu mody.

Kolekcja Chanel 2021/22 Métiers d'art trafi do sprzedaży 9 czerwca 2022 roku.

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Pokaz Chanel Métiers d'art 2022 we Florencji: Perły Adriatyku
Proszę czekać..
Zamknij