Znaleziono 0 artykułów
07.07.2023

Prace Patryka Starucha, finalisty 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, w łódzkiej AOKZ

07.07.2023
46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w łódzkiej galerii sztuki AOKZ (Fot. Materiały prasowe)

Miasto, kobieta i noc – to główne wątki, które w swoich pracach porusza Patryk Staruch, finalista 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Jest jednym z trojga artystów – obok Aleksandry Drab i Emila Buckiego – których prace można oglądać na wystawie „777” w łódzkiej galerii sztuki AOKZ od 8 lipca 2023 roku.

Malarstwo 24-letniego Patryka Starucha, absolwenta krakowskiej ASP, czerpie ze sztuki fotografii, którą również uprawia, ale też z filmu czy sennych majaków. W centrum obrazów artysta stawia człowieka, którego realizm wydaje się zazwyczaj „naruszony” – przez zabawę światłem, kolorem i refleksami. Prace artysty będzie można oglądać w galerii AOKZ w Łodzi na wystawie „777” do 19 sierpnia 2023 roku.

46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w łódzkiej galerii sztuki AOKZ (Fot. Materiały prasowe)

To pierwsza wystawa prac Patryka Starucha, który znalazł się w gronie 56 artystek i artystów zakwalifikowanych do drugiego etapu 46. edycji Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Staruch został wybrany spośród grona przeszło tysiąca twórców, którzy zgłosili łącznie ponad trzy tysiące prac. Ostatnie posiedzenie jury odbędzie się we wrześniu 2023 roku i to na nim podjęta zostanie decyzja, kto zaprezentuje swoją twórczość na wystawie finałowej, której otwarcie zaplanowano na 9 listopada 2023 roku.

Maja Kierul
Proszę czekać..
Zamknij