Znaleziono 0 artykułów
28.06.2021

Redakcja poleca: Chanel, Assouline, PROSTO

28.06.2021
Fot. materiały prasowe

Wakacje sprzyjają poszukiwaniu inspiracji. W świecie kosmetyków razem z Chanel cofamy się o 100 lat, czyli do momentu powstania kultowej „piątki”, z Etam natchnienia szukamy w latach 70., a z wydawnictwem Assouline wyruszamy w piękną (i przepyszną) podróż po Toskanii. Lato, trwaj!

Album „Tuscany Marvel”, wyd. Assouline

Fot. materiały prasowe

W kolekcji „Travel from home” wydawnictwa Assouline są już albumy poświęcone Capri, Miami i Saint-Tropez. Teraz przyszła pora na kolejne wspaniałe miejsce we Włoszech – Toskanię. Na 312 stronach zamieszczono notki historyczne, anegdoty i polecenia najlepszych adresów, a wszystko to zilustrowano 200 zdjęciami. Po takiej lekturze nie pozostaje nic innego, jak spakować walizkę i spędzić wakacje w sielskiej atmosferze regionu.

Kostiumy kąpielowe Etam

Fot. materiały prasowe

Podobnie jak wiele innych marek mody, Etam w tym sezonie sięga do lat 70. Najnowsza linia strojów kąpielowych jest więc pełna kolorów i wzorów, które współgrają z wakacyjną opalenizną. Kostiumy świetnie leżą (to znak rozpoznawczy francuskiej marki) i mają przyciągające uwagę detale – od modnych wycięć po marszczenia.

Linia kosmetyków Chanel Factory 5

Fot. materiały prasowe

Kultowy zapach Chanel No. 5 w tym roku obchodzi setne urodziny. Francuska marka świętuje je nie tylko nową, limitowaną odsłoną flakonu, lecz także linią kosmetyków do pielęgnacji, które pachną jak „piątka”. Kolekcja zostanie zaprezentowana w pop-upowym butiku w Paryżu już 29 czerwca. W jej skład wchodzą m.in. olejki do ciała i kremy do rąk. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów!

Mleczko do włosów John Masters Organic

Fot. materiały prasowe

Jeden z bestsellerów marki uwielbianej przez gwiazdy i ich fryzjerów. Mleczko do włosów z różą i morelą regeneruje zniszczone i wysuszone pasma, zapobiega łamliwości i – co ważne latem – chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jest bardzo lekkie i nie obciąża kosmyków. Można aplikować je na sucho albo na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy.

(Fot. Materiały prasowe)

Bluza męska PROSTO

Fot. materiały prasowe

Moda sportowa nadal chętnie czerpie ze stylu retro. Marki odwołują się nie tylko do ogólnych tendencji sprzed lat, ale też nawiązują do własnego dziedzictwa. Tak jest na przykład z PROSTO, które wraz z odsłoną nowej kolekcji sięga do roku powstania – 1999.

Wirtualne oprowadzanie kuratorskie po wystawie Black Mountain College do Pop Artu

Fot. materiały prasowe

Wystawa, którą do 3.10 można oglądać w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie bierze na warsztat powojenne przeobrażenia artystyczne w Stanach Zjednoczonych na podstawie części zbiorów z Archiv der Avantgarden w Dreźnie. To wizualne i niezwykle inspirująca podróż przez instalacje, szkice architektoniczne, obrazy, rzeźby i czasopisma. Już 1.07 o godzinie 17:00 odbędzie się wirtualne oprowadzanie kuratorskie po tej ekspozycji, które wspólnie z Galerią organizuje Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta. Wydarzenie dostępne będzie na profilu Komisji na YouTubie i Facebooku.

Michalina Murawska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Redakcja poleca: Chanel, Assouline, PROSTO
Proszę czekać..
Zamknij