Znaleziono 0 artykułów
09.02.2022

„Rozmowy z przyjaciółmi” – pierwszy zwiastun nowego serialu na podstawie powieści Sally Rooney

09.02.2022
Jemima Kirke (Fot. Dominik Bindl/WireImage/Getty Images)

Po ogromnym sukcesie serialu „Normalni ludzie”, kolejna powieść irlandzkiej autorki Sally Rooney, „Rozmowy z przyjaciółmi” doczekała się adaptacji. Premiera serialu już 15 maja na platformie Hulu i kanale BBC Three. Z niewielkim opóźnieniem seria pojawi się również na HBO Max. Zobaczcie najnowszy zwiastun.

„Rozmowy z przyjaciółmi”, podobnie jak „Normalni ludzie”, opowiada o miłości, problemach, kryzysach, dylematach i szczęściu w relacjach. Tym razem Sally Rooney, uznawana za jedną z wybitniejszych współczesnych autorek, skupia się na skomplikowanych stosunkach pomiędzy małżeństwem dziennikarki Melissy i jej męża, aktora Nicka i studentki Frances oraz jej przyjaciółki, Bobbi.

Fot. Materiały prasowe

Obsada i szczegóły produkcji zostały ogłoszone już rok temu. W rolach pierwszoplanowych zobaczymy Alison Oliver (Frances), Sashę Lane (Bobbi), Jemimę Kirke (Melissa) i Joe’ego Alwyna (Nick). Kolejna adaptacja książki irlandzkiej powieściopisarki zapowiada się bardzo obiecująco. Serial wyreżyserowany został przez Lenny’ego Abrahamsona nominowanego do Oscara za film „Pokój”. Współtworzeni przez niego „Normalni ludzie” spotkali się z dużym uznaniem, zdobywając cztery nominacje do nagród Emmy i siedem nominacji do nagrody BAFTA.

Zobaczcie zwiastun serialu.

 

Weronika Kochel
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Rozmowy z przyjaciółmi” – pierwszy zwiastun nowego serialu na podstawie powieści Sally Rooney
Proszę czekać..
Zamknij