Znaleziono 0 artykułów
23.01.2024

Selena Gomez publikuje zdjęcie sprzed lat: „Już nigdy nie będę tak wyglądać i to jest OK”

23.01.2024
Selena Gomez na gali wręczenia Złotych Globów 2024 (Fot. Getty Images)

Ciałopozytywna Selena Gomez dzieli się na Instagramie swoimi zdjęciami w stroju kąpielowym. „Nie jestem idealna, ale jestem dumna z tego, kim jestem” – napisała gwiazda. „Czasami zapominam, że dobrze jest być sobą” – dodała.

Selena Gomez, 31-letnia właścicielka marki Rare Beauty i była gwiazda Disneya, żyje w blasku fleszy, odkąd była nastolatką. Jej niesłabnąca sława ma jednak ciemne strony. Gomez, przez presję show-biznesu była zmuszona do nieustannej kontroli wagi, doświadczała nie tylko oceniania, jak wygląda, ale i body shamingu, miała problemy z zaakceptowaniem swojego ciała. Od lat otwarcie mówił o tym, z czym się zmagała, i namawia innych do pokochania siebie. Ponieważ sama wie, jakie to trudne, pokazuje innym, że i ona nie zawsze wygląda, jak na czerwonym dywanie, np. dzieli się zdjęciami bez makijażu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Ciałopozytywna Selena Gomez zestawia swoje zdjęcie sprzed lat z aktualnym i namawia, by pokochać siebie

W poniedziałek, 22 stycznia Selena umieściła w swojej relacji na Instagramie dwa zdjęcia w stroju kąpielowym, które znalazły się w sieci za sprawą paparazzich. Jedno – wykonane przed kilkoma laty, drugie – bardziej aktualne. „Dziś zdałam sobie sprawę, że już nigdy nie będę tak wyglądać” – napisała na pierwszej fotografii. Drugą skomentowała słowami: „Nie jestem idealna, ale jestem dumna z tego, kim jestem... Czasami zapominam, że dobrze jest być sobą”. 

To nie pierwszy raz, kiedy Selena publicznie mówi o tym, jak postrzega swoje ciało, i zachęca fanów do pokochania siebie takimi, jakimi są. W sierpniu 2022 aktorka opublikowała na TikToku nagranie, również w stroju kąpielowym, w którym ogłosiła, że nie zamierza dłużej wciągać brzucha i udawać szczuplejszej, niż jest. Wyjaśniała wtedy: „Nie przejmuję się swoją wagą, ponieważ ludzie i tak będą ją komentować. »Jesteś za chuda«, »Jesteś za gruba«, »W tym nie wyglądasz dobrze«. Bla, bla, bla. Jestem doskonała taka, jaka jestem”.  

Selena Gomez podczas oscarowego przyjęcia „Vanity Fair” w 2012 roku (Fot. Getty Images)

W marcu ubiegłego roku Selena wypowiadała się na temat doświadczenia choroby wpływającej na zmiany jej wagi. Toczeń, z którym się zmaga, w 2017 roku zmusił ją do przeszczepu nerki. Mimo że negatywne komentarze w mediach dodatkowo ją przygnębiały, Gomez nie dała się więcej wciągnąć w wir obsesji na punkcie „idealnej” sylwetki i skupiła się na powrocie do zdrowia. Nie zapomniała przy tym, że jako gwiazda wielkiego formatu jest wzorem do naśladowania dla wielu osób. Zwróciła się wówczas do swoich fanów słowami: „Wszystkim, którzy borykają się z kompleksami, chciałabym powiedzieć: jesteście piękni i wspaniali”.

Zobacz także:

Karolina Jaźwińska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Selena Gomez publikuje zdjęcie sprzed lat: „Już nigdy nie będę tak wyglądać i to jest OK”
Proszę czekać..
Zamknij