Znaleziono 0 artykułów
20.08.2020

„The Crown” powraca!

20.08.2020
(Fot. Materiały prasowe Netflix)

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź czwartego sezonu „The Crown”. Premiera już 15 listopada tego roku na Netfliksie.

Akcja czwartego sezonu „The Crown” toczy się na przełomie lat 70 i 80. – królowa Elżbieta II (Olivia Colman) za wszelką cenę chce zapewnić gwarancję sukcesji. Szuka więc żony dla trzydziestoletniego księcia Karola (Josh O’Connor). Relacje królowej z Margaret Thatcher (Gillian Anderson) stają się napięte. Kontrowersyjna polityka Żelaznej Damy nie przypada do gustu Brytyjczykom. Sytuacja pogarsza się, kiedy Thatcher wiła kraj w wojnę o Falklandy. I choć bajkowy romans księcia Karola z młodą Dianą Spencer (Emma Corrin) zachwyca poddanych, to za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham tworzą się nowe podziały.


– Czemuś tak kluczowemu jak monarchii nie można dać upaść – mówi w krótkiej zapowiedzi odtwórczyni roli królowej Elżbiety II. Zapowiedź premiery czwartego sezonu serialu zbiega się w czasie z informacją, że w role księcia Filipa i Lady Di w piątym i szóstym sezonie wcielą się Jonathan Pryce i Elizabeth Debicki. Ostatnie dwa sezony skupią się na życiu rodziny królewskiej na początku XXI wieku.


Światowa premiera czwartego sezonu odbędzie się 15 listopada tego roku na platformie Netfliksa.

Kamila Wojtkiewicz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „The Crown” powraca!
Proszę czekać..
Zamknij