Znaleziono 0 artykułów
06.03.2024

Powrót do Adamczychy. Powstanie drugi sezon serialu „1670”

06.03.2024
Wszystko, co wiemy o drugim sezonie polskiego serialu „1670” na Netflix (Fot. Materiały prasowe Netflix)

Przełamał konwencję, okraszając pańszcyźniane czasy  humorem i nawiązaniami do współczesności, za co pokochali go widzowie. Serial „1670” z Bartłomiejem Topą, Katarzyną Herman i plejadą aktorów młodego pokolenia, w tym fenomenalną Martyną Byczkowską, doczeka się kontynuacji. Netflix właśnie ogłosił drugi sezon produkcji i ponownie zaprasza do Adamczychy.

Fakt, że cytaty z serialu na stałe weszły do języka, stając się generatorem internetowych memów oraz popkulturowym fenomenem na skalę całego kraju, jest najlepszym dowodem na sukces produkcji. Zaledwie dzień po tym, jak serial w reżyserii Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli otrzymała od Polskiej Akademii Filmowej Orła za najlepszy serial fabularny, platforma Netflix ogłosiła rozpoczęcie prac nad drugim sezonem. – Cieszymy, że możemy oficjalnie potwierdzić to, na co czekają fani i ogłosić rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem produkcji – mówi CEE Kuba Razowski, Series Manager Netflixa. Uwielbiany przez widzów serial powróci na platformę w 2025 roku.

Fenomen serialu „1670”

Serial komediowy „1670” zdobył sympatię nie tylko widzów, ale i krytyków filmowych. Produkcja, która zadebiutowała na Netflixie 13 grudnia 2023 roku, utrzymywała się na polskiej liście TOP 10 przez jedenaście tygodni.

Od chwili przeczytania pierwszych stron scenariusza Jakuba Rużyłły wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym – podkreśla Kuba Razowski, dodając, że pomysłowi twórcy wraz z utalentowaną obsadą stworzyli przełomowe dzieło, doskonale wpisujące się w poczucie humoru Polaków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Netflix Polska (@netflixpl)

Co wiemy o drugim sezonie serialu „1670”?

W imię domeny, że nie zmienia się zwycięskiej drużyny, w prace nad kontynuacją hitu zaangażowani są ci sami twórcy – scenarzysta Jakub Rużyłło oraz duet reżyserski Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli. Producentami drugiego sezonu serialu są Ivo Krankowski i Jan Kwieciński oraz Akson Studio. Premiera zaplanowana jest na 2025 rok, jednak informacji o tym, co czeka mieszkańców Adamczychy, na czele z Janem Pawłem (Bartłomiej Topa) – właścicielem „całej wsi" – nie posiada na razie nawet sam Cyceron.

Karolina Jaźwińska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Powrót do Adamczychy. Powstanie drugi sezon serialu „1670”
Proszę czekać..
Zamknij