Znaleziono 0 artykułów
14.01.2021

Wszystko, co wiemy o drugim sezonie „Bridgertonów”

14.01.2021
Fot. Materiały prasowe

W oczekiwaniu na kolejną dawkę romansów, skandali i sekretów londyńskich wyższych sfer zdradzamy, czego możecie spodziewać się po drugiej odsłonie „Bridgertonów”. Premiera już 25 marca. Do sieci trafił nowy zwiastun serialu. 

Fabuła pierwszego sezonu 

Pierwszy sezon opowieści o rodzie Bridgertonów skupił się na losach najstarszej córki potężnej Daphne (Phoebe Dynevor), która jako młoda debiutantka wkracza na małżeńską scenę Londynu czasów regencji. I choć urodą przyciąga najlepsze londyńskie partie, sprawę komplikuje fakt, że pragnie wyjść za mąż z miłości. Odrzucając oświadczyny kolejnych kandydatów, dziewczyna staje się jednym z głównych tematów tajemniczej plotkarskiej gazetki autorstwa Lady Whistledown. Jednym, bo drugim zaś jest zbuntowany książę Hastings, Simon (Regé-Jean Page) – zdeklarowany kawaler, który nie zamierza się z nikim wiązać na stałe. Mężczyzna postanawia pomóc zdesperowanej Daphne w poszukiwaniach idealnego narzeczonego, a finalnie oboje wpadają w sidła uczucia.

 

Finał pierwszego sezonu

 

Historia Bridgertonów została zawieszona w momencie, gdy Daphne i Simon witają na świecie pierwsze dziecko – synka, który zgodnie z rodzinną tradycją otrzyma imię rozpoczynające się na literę A. Eloise (Claudia Jessie) wciąż próbuje rozwiązać zagadkę tożsamości Lady Whistledown, Anthony (Jonathan Bailey) oficjalnie postanawia zakończyć wszelkie romanse i rozpocząć poszukiwania przyszłej małżonki, a Colin (Luke Newton) – po nieszczęśliwych miłosnych przejściach – rusza w podróż do Grecji. 

Fabuła drugiego sezonu 

Fot. materiały prasowe

Ośmiodocinkowa seria Netfliksa jest adaptacją pierwszej (z dziewięciu) powieści Julii Quinn o rodzinie Bridgertonów, więc drugi sezon najpewniej opierać się będzie na drugim kolejności dziele amerykańskiej autorki – „Ktoś mnie pokochał”. Nie jest ono jednak kontynuacją historii Daphne, a opowieścią o dalszych losach jej najstarszego brata. Anthony dorośnie do podjęcia decyzji o wejściu w związek małżeński, a co więcej, uda mu się znaleźć idealną kandydatkę na żonę. Jedyną przeszkodą będzie „najbardziej wścibska kobieta, jaką widziały londyńskie sale balowe” – siostra jego wybranki – Kate Sheffield, która nie odpuści, dopóki nie zerwie ich zaręczyn. Pomimo tego, że bardzo uprzykrzy mu życie, nieświadomie stanie się obiektem jego największego pożądania. Tymczasem „Dafne pozostanie oddaną żoną i siostrą, która pomaga bratu odnaleźć się w życiu towarzyskim nowego sezonu, i tym co ma do zaoferowania, intrygach, romansach, więcej niż czytelnicy mogliby udźwignąć”.

Miejsce akcji

W drugiej powieści Julii Quinn losy rodziny Bridgertonów niezmiennie rozgrywają się w Londynie czasów regencji, czyli w XIX wieku. Patrząc na to, jak starannie dobrane były miejsca, które ukazano w pierwszym sezonie, w drugim z pewnością pojawią się równie piękne krajobrazy, historyczne zamki i pełne przepychu sale balowe, gdzie kolejne panny na wydaniu powalczą o serca londyńskich kawalerów. 

 

Twórcy 

Rewolucji nie będzie – po tak ogromnym sukcesie dawny zespół powinien pozostać w nienaruszonym składzie. W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu „Cosmopolitan” Chris Van Dusen wyznał, że „bardzo chciałby odkryć miłosne historie i romanse całego rodzeństwa Bridgertonów”, co może oznaczać, że twórca pierwszego sezonu pozostanie reżyserem i scenarzystą jego kontynuacji. Van Dusen jest stałym współpracownikiem producentki Shondy Rhimes, więc śmiało można stwierdzić, że ona także weźmie udział w pracach nad drugim sezonem serialu.

Fot. materiały prasowe

Obsada

W główną postać sezonu, Kate Sharę, (książkową Kate Sheffield) wcieli się Simone Ashley. Reszta obsady nie zaskakuje. Pojawią się Jonathan Bailey (Anthony Bridgerton), Claudia Jessie (Eloise Bridgerton), Adjoa Andoh (Lady Danbury), Golda Rosheuvel (królowa Charlotte), Luke Thompson (Benedict Bridgerton), Nicola Coughlan (Penelope Featherington), Ruth Gemmell (Lady Violet Bridgerton). W drugim sezonie serialu „Bridgertonowie” na pewno zabraknie Regé-Jean Page'a, który wcielił się w księcia Hastings.

Data premiery 

Serial trafi na platformę już 25 marca 2022 roku. 

Aleksandra Lewandowska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o drugim sezonie „Bridgertonów”
Proszę czekać..
Zamknij